Poznaj Polskę i
jej sąsiadów z Polą Neis 

Rekord Polski w liczbie odwiedzonych muzeów, restauracji i atrakcyjnych miejsc.
Polish English French German Italian Portuguese Russian Spanish
reklama1
reklama2
reklama3
reklama4
reklama5
reklama6
reklama7
reklama8
reklama9
r10
r11
r12
r13
r14 
r15 
r16 
r17 
 r18
r19 
 r20
r21 
 r22
 r24
 r25
 r26
 r27
r28 
r29 
r30 
r33 
CZECHY

CZECHY

28 października 2018 roku Republika Czeska będzie obchodzić setną rocznicę powstania niepodległej Czechosłowacji. Uroczystości jubileuszowe będą odbywać się w ciągu całego roku.  Zapraszamy do udziału w imprezach w różnych miastach czeskich, do zwiedzania ciekawych miejsc i obiektów.  Praga, fot.  COEX

Zapraszamy na spacer po ziemi jilemnickiej z Telewizją Karkonosze. Poznamy zachodnią część Karkonoszy – tradycje i historię, bogactwo oferty sportowej, piękną przyrodę i przyjaznych ludzi.

Ochłodziło się, wcześniej zapada zmrok, zbliża się dzień Wszystkich Świętych, czas odwiedzania grobów i wspominania zmarłych. Jesienną wycieczkę do Czech  możemy połączyć ze zwiedzaniem ciekawych nekropolii, katakumb czy miejsc pamięci.  Kaplica czaszek w Brnie, fot. Pavel Gabzdyl  

Mikulov, malownicze miasteczko winiarskie ulokowane jest na południu Moraw, tuż przy granicy z Austrią. Nad miastem dominuje barokowy zamek, dawniej własność Liechtensteinów, później Dietrichsteinów, za których panowania otrzymał on swój obecny wygląd. Do najciekawszych pomieszczeń zamkowych należy biblioteka, sala przodków, a także piwnica z największym muzealnym rarytasem – wielką beczką na wino z roku 1643, o pojemności 1014 hektolitrów (135 tysięcy butelek), unikatem na skalę europejską.  

sobota, 05 sierpień 2017 13:34

Czeski Raj pieszo i na rowerze

Czeski Raj leży w pobliżu polskiej granicy (ok 60 km od Szklarskiej Poręby). Do przyrodniczych unikatów należą tutejsze Boskovskie Jaskinie Dolomitowe, najrozleglejsze jaskinie dolomitowe w Czechach. Prawdziwe skarby natury kryje majestatyczna góra Kozakov – piękne agaty, japisy, chalcedony i ametysty. Na miłośników zabytków czekają malownicze miasteczka, liczne zamki i pałace, a także perełki architektury ludowej.Pewnie dlatego w XIX wieku goście tutejszego uzdrowiska Sedmihorky zaczęli nazywać ten region Czeskim Rajem. Przedstawiamy…

Szpindlerowy Młyn w Karkonoszach zaprasza dzieci i dorosłych na niezwykłe place zabaw ulokowane na górskich stokach. Na amatorów aktywnego wypoczynku czekają tu ścieżki edukacyjne, terenowe hulajnogi i trójkołowce, trampoliny czy samochodziki buggy. 

poniedziałek, 24 lipiec 2017 09:34

Nocleg na zamku. Hotele zamkowe w Czechach

Czychcielibyście spędzić noc w łożu z baldachimem, w średniowiecznej komnacie z kominkiem i pięknymi, stylowymi meblami?  W Czechach znajdziecie wiele zamków i pałaców, które oferująturystom zakwaterowanie i niezwykłe atrakcje. 

wtorek, 11 lipiec 2017 12:03

Przez Czechy na dwóch kołkach

Na miłośników turystyki rowerowej czekają w Czechach tysiące oznaczonych tras rowerowych, o różnym poziomie trudności. Wiodą one najczęściej  mniej uczęszczanymi drogami asfaltowymi oraz utwardzonymi polnymi i leśnymi ścieżkami.

wtorek, 04 lipiec 2017 12:46

Z dziećmi na wakacje do Czech

W Czechach znajdziemy mnóstwo miejsc idealnych na wspaniałą wycieczkę dla całejrodziny. Poniżej przedstawiamy kilka propozycji, które na pewno spodobają się najmłodszym.

Centrum nauki iQLANDIA w czeskim Libercu przygotowało dla polskich gości wiele nowości na nadchodzące wakacje. Turyści z Polski zobaczą nową ekspozycję szpiegowską Top Secret oraz grę akcji Iluminaci. W Centrum Nauki iQLANDIA w ciągu jednego dnia można przejść trening kosmonauty, rozwiązać szyfry tajemniczej organizacji Iluminatów, porozmawiać z robotem humanoidalnym Thespianem, odbyć trening tajnych agentów lub w Planetarium zajrzeć za granice naszej galaktyki.Co więcej, wszyscy będą wszystko rozumieli.

Strona 1 z 15

POZNAJ Z POLĄ NEIS SĄSIADÓW POLSKI

Niemcy

flaga niemiec mala

Rosja

flaga-rosji-mala

Litwa

flaga-litwy-mala

Białoruś

flaga-bialorusi-mala

Ukraina

flaga-ukrainy-mala

Słowacja

flaga-slowacji-mala

Czechy

flaga-czech-mala
Niemcy Rosja Litwa Białoruś Ukraina

Słowacja

Czechy