Poznaj Polskę i
jej sąsiadów z Polą Neis 

Rekord Polski w liczbie odwiedzonych muzeów, restauracji i atrakcyjnych miejsc.
Polish English French German Italian Portuguese Russian Spanish
reklama1
reklama2
reklama3
reklama4
reklama5
reklama6
reklama7
reklama8
reklama9
r10
r11
r12
r13
r14 
r15 
r16 
r17 
 r18
r19 
 r20
r21 
 r22
 r24
 r25
 r26
 r27
r28 
r29 
r30 
r33 
Utworzono: 19.08.2014r.

Bistro Aquarium – Oleśnica, woj. dolnośląskie

Bistro  Aquarium w Oleśnickim Kompleksie Rekreacyjnym Atol. Bistro Aquarium w Oleśnickim Kompleksie Rekreacyjnym Atol.

„Nie gotuj w domu” -  taki slogan reklamowy z menu umieściło bistro Aquarium przy drodze biegnącej obok budynku wchodzącego w skład Oleśnickiego Kompleksu Rekreacyjnego „Atol”.

Hasło interesujące, skłaniające klientów kompleksu do skorzystania z usług lokalu. 

Naturalny wystrój

   Bistro znajduje się na parterze nowej (funkcjonującej od kilku lat) części kompleksu. W niezbyt dużym pomieszczeniu znajduje się lada barowa i kilka stolików. Przez przeszklone ściany, które optycznie powiększają przestrzeń widać jest otwarty basen i letni ogródek.

Wystrój lokalu jest nowoczesny i lekki. W jego aranżacji wykorzystano naturalne barwy. Zimna biel kontrastuje tutaj z ciepłym odcieniem drewna stolików, krzeseł z czarnej i beżowej skóry oraz zielonych zasłon. Ogrodowy styl do sali wprowadzają dodatki: metalowe lampiony i parawan.

   Z lokalu jest bezpośrednie wyjście do przylegającego do niego letniego ogródka.  Jego bok i naroże od strony ulicy stanowią oryginalne siedziska w beczkach. Każde z nich może pomieścić 7-8 osób. W pozostałej części ogródka są zwykłe stoliki pod parasolami.

    Zamówienia składane są przy barze, a potrawy do stolika donoszą kelnerki. Obsługa młoda, miła i pomocna.

Zamiast gotować w domu

   W bistro danie obiadowe można zjeść  już za 11 zł - np.  kotlet schabowy czy gulasz wieprzowy podawane z ziemniakami i surówką z białej kapusty.  Jest też kilka pozycji z wyrobami garmażeryjnymi: placki ziemniaczane, pierogi, racuchy, naleśniki (od 7 do 11 zł/porcja). Do każdego zestawu można dobrać  rosół, rosół rybny lub zupę dnia - po 4 zł/porcja. Na smakoszy ryb czekają ryby smażone i z pieca. Na przykład za dorsza na szpinaku z ziemniakami trzeba zapłacić 15 zł. Są też desery: lody, ciastka, galaretki.

Tarta z sezonowymi owocami

    W witrynie chłodniczej wśród wyrobów cukierniczych moją uwagę zwróciło ciastko, którego wierzch zdobiła polewa o pięknym rubinowym kolorze - tarta malinowa (6 zł).

  Tarta to ciasto, które jak żadne inne daje duże możliwości do popisu kulinarnego. Można z nim eksperymentować do woli. Tarty mogą być słodkie lub słone, na cieście drożdżowym, francuskim lub kruchym. Mogą mieć różne nadzienia: wytrawne, słodkie, owocowe. Tak prawdę mówiąc, można dodawać do tego prostego i smacznego ciasta to, na co ma się ochotę.

 Ponieważ jest jeszcze lato, a tarta owocowa idealnie pasuje na upalne, letnie dni (latem podaje się ją dobrze schłodzoną), poprosiłam o wypiek.

   Tarta malinowa, która zachęcała widokiem okazała się także apetyczna. Kruche ciasto wypełniała ubita na sztywno gęsta śmietana. Jej delikatny smak uzupełniała słodycz glazury, którą polano soczyste owoce malin. Pomysł z puszystą śmietaną jako nadzieniem bardzo mi się spodobał i stwierdziłam, że sama go wykorzystam we własnej kuchni. 

Bistro Aquarium na liście rankingowej restauracji w Polsce otrzymuje notę: 7,0

Skąd:

POZNAJ Z POLĄ NEIS SĄSIADÓW POLSKI

Niemcy

flaga niemiec mala

Rosja

flaga-rosji-mala

Litwa

flaga-litwy-mala

Białoruś

flaga-bialorusi-mala

Ukraina

flaga-ukrainy-mala

Słowacja

flaga-slowacji-mala

Czechy

flaga-czech-mala
Niemcy Rosja Litwa Białoruś Ukraina

Słowacja

Czechy