Poznaj Polskę i
jej sąsiadów z Polą Neis 

Rekord Polski w liczbie odwiedzonych muzeów, restauracji i atrakcyjnych miejsc.
Polish English French German Italian Portuguese Russian Spanish
reklama1
reklama2
reklama3
reklama4
reklama5
reklama6
reklama7
reklama8
reklama9
r10
r11
r12
r13
r14 
r15 
r16 
r17 
 r18
r19 
 r20
r21 
 r22
 r24
 r25
 r26
 r27
r28 
r29 
r30 
r33 
Utworzono: 26.08.2014r.

Coffee Planet - Wrocław

Caffee Planet - pierwsza strona w menu. Caffee Planet - pierwsza strona w menu.

Czas na posiłek lub przynajmniej filiżankę kawy. Taka myśl przychodzi do głowy chyba każdemu zwiedzającemu, który znajdzie się na wrocławskim Starym Mieście.   

Tutaj z tym akurat nie ma żadnego kłopotu. Liczne restauracje i kawiarnie ulokowane w zabytkowych kamienicach wokół Rynku oferują różnorodne menu.

Szczególnie zachęcająco wygląda to latem, kiedy potrawy można degustować w należących do lokali letnich ogródkach.

Do jednego z nich trafiłam szukając schronienia przed panującym na zewnątrz upałem. 

Klubokawiarnia

Lokal znajduje się  w stylowej kamienicy - Pasażu "Pod Błękitnym Słońcem" w zachodniej części Rynku Starego Miasta, naprzeciwko Ratusza.

Pomieszczenie jest niezbyt przestronne, raczej ciemne. Powierzchnia  jest otwarta, podzielona na trzy tworzące jedną całość sale. W głównej mieści się ogromny bar z wysokimi krzesłami i stolikami oraz z gablotą, w której jest ekspozycja ciast. Dalej jest część przypominająca chill out room z wygodnymi sofami i fotelami. Pod schodami z desingerską balustradą ze stali nierdzewnej jest kącik z kolorowymi fotelami z lat 70. Wystrój jest nowoczesny i chłodny -  w barwach czerni i bieli. Akcentami nadającymi wnętrzu  energii są zawieszone na ścianach barwne obrazy.

Letni ogródek

Ogromny ogródek dzieli na dwie części przejście prowadzące do drzwi lokalu. Z ogródka jest świetny widok na duży fragment  Rynku z charakterystyczną szklaną fontanną, nazywaną fontanną "Zdrój" oraz  pomnikiem Aleksandra Fredry i największym w Polsce Ratuszem.

Minusem letniego salonu jest przeładowanie jego powierzchni ciężkimi meblami – stolikami i krzesłami, które ustawione blisko siebie utrudniają komunikację między nimi. Poza tym w ogródku można palić papierosy, co może być uciążliwe dla tych, którzy nie znoszą dymu tytoniowego.

Obsługa miła, uprzejma i pomocna. Czas oczekiwania na zamówienie w granicach 10-25 min.

Fabryka kawy i dobrego nastroju

Fabryka kawy na pewno. W menu jest cała lista z jej propozycjami. Są też koktajle, desery: lody i ciastka oraz przekąski i zestawy śniadaniowe. Na te ostatnie – jak zauważyłam – przychodzą stali bywalcy, głównie młodzi ludzie. Wcale się nie dziwię, bo na talerzach porcje wyglądały bardzo apetycznie.

Ceny niemałe – np. kawa z mlekiem 14 zł, puchar lodowy – 23 zł, beza – 21 zł.

Średnie lody, znakomita beza

Lody – dla tych, którzy mnie już trochę poznali nie będzie niespodzianką, że należą do najczęściej zamawianych przeze mnie deserów.

   W Coffee Planet nie podaje się ich na gałki tylko w zestawach z rożnymi dodatkami. Z karty wybrałam ładnie wyglądający na zdjęciu Owocowy Ogród: 3 gałki lodów, owoce (jabłka, kiwi, truskawki, czarne borówki), bita śmietana, polewa, rurka waflowa. Poprosiłam tylko, aby nie dodawać  do niego bitej śmietany.

Po kilkunastu minutach (które upłynęły mi na sączeniu - takiej sobie - kawy z mlekiem i przyglądaniu się falującemu tłumowi turystów na płycie Rynku) przede mną pojawił się puchar lodowy.

Owoce na wierzchu lodów nie były tymi z fotografii. Widać było, że kucharz w ich  kompozycji wykazał się swoją inwencją i tym, co akurat chyba miał pod ręką. Gałki lodów też nie należały do tych z wyższej półki.

Trochę rozczarowana zimnym deserem (nie do końca skonsumowanym), ciągle miałam ochotę na coś słodkiego - poprosiłam o bezę. Bowiem ciastko to, jeśli znajduje się w ofercie lokalu zawsze z chęcią wybieram.

Tym razem zamówienie okazało się strzałem w dziesiątkę. Duży kawałek bezowego tortu przełożony został kremową masą z bakaliami. Dopełnieniem słodkiej, chrupiącej bezy była polewa czekoladowa.

Beza smakiem dorównywała tej – ciągle przeze mnie wspominanej  - bezie, którą jadłam ponad półtora roku temu w nadmorskim Darłówku Wschodnim. W moim bezowym rankingu, wrocławska beza  zajęła więc z tą znad morza ex aequo pierwsze miejsce.

Moja ocena na liście rankingowej restauracji w Polsce to: 5,0.

Przeczytaj także:

Restauracja Piwnica Świdnicka - Wrocław

Skąd:

POZNAJ Z POLĄ NEIS SĄSIADÓW POLSKI

Niemcy

flaga niemiec mala

Rosja

flaga-rosji-mala

Litwa

flaga-litwy-mala

Białoruś

flaga-bialorusi-mala

Ukraina

flaga-ukrainy-mala

Słowacja

flaga-slowacji-mala

Czechy

flaga-czech-mala
Niemcy Rosja Litwa Białoruś Ukraina

Słowacja

Czechy