Poznaj Polskę i
jej sąsiadów z Polą Neis 

Rekord Polski w liczbie odwiedzonych muzeów, restauracji i atrakcyjnych miejsc.
Polish English French German Italian Portuguese Russian Spanish
reklama1
reklama2
reklama3
reklama4
reklama5
reklama6
reklama7
reklama8
reklama9
r10
r11
r12
r13
r14 
r15 
r16 
r17 
 r18
r19 
 r20
r21 
 r22
 r24
 r25
 r26
 r27
r28 
r29 
r30 
r33 
Utworzono: 01.01.2013r.

Restauracja Chochołowy Dwór - Jerzmanowice, woj. małopolskie

Braterstwo drzewa ze skałą - przystań na szlaku

Podążając trasą E94 z Olkusza do Krakowa w Jerzmanowicach, po prawej stronie tuż przy drodze, usadowiono fantastyczną budowlę z grubych drewnianych bali. Na pierwszy rzut oka to zwykły przydrożny zajazd zapraszający zmotoryzowanych podróżnych do posiłku. Będąc w tym urokliwym zakątku Polski z biało rozrzuconymi po wzgórzach wapiennymi skałami, malowniczymi krajobrazami Ojcowskiego Parku Narodowego, na Szlaku Orlich Gniazd, trudno nie zatrzymać się choć na chwilę i skorzystać z zaproszenia restauracji Chochołowy Dwór.

Szarlotka

Inteligentna karczma

Dwór dziwny i ze wszech miar interesujący. Łączy w sobie stare z nowym, luksus z wygodą, wykorzystując na każdym kroku piękno natury. Fascynujący kompleks: restauracja, hotel, club, chata grillowa, taras widokowy.

Jego walory plastyczne przywołują na myśl walory poetyckie postaci Chochoła w dramacie Stanisława Wyspiańskiego „Wesele”: nieforemnego stwora ze słomy okrywającego krzak róży w ogrodzie Gospodarza, pełnego tajemnic i wywołującego wiele skojarzeń. Figura wymyślona przez gości weselnych, mająca ich bawić – zabawiła się ich kosztem.

Tak bawił się ze mną chochołowy zespół: biesiadny, wypoczynkowy i rekreacyjny zarazem. Zaskakiwał, raził ekskluzywnością, bajecznością, rozmachem, a jednocześnie pomysłowością, swojskością i przytulnością.

Wygodnie przy kominku

Do obszernej restauracji trzeba się wspiąć po kamiennych schodach. Przyjemny przedsionek wypełniony staroświeckimi gadżetami, prowadzi do osobliwego wnętrza.

Tutaj, na wygodnych nowoczesnych kanapach przy prostych stołach, za wiklinowymi parawanami udekorowanymi szydełkowymi zasłonkami, przy cieple kominka kosztować można dań kuchni polskiej i włoskiej.

                                                     Sala restauracyjna

Ciężko lub lekko

Ja wybrałam lekki posiłek z kuchni włoskiej: wegetariańską lasagne z bakłażana z suszonymi pomidorami i parmezanem i czerwony barszczyk.

Gorący barszczyk podany w sporej kamionce był w sam raz na rozgrzewkę po spacerze w zimowym ogrodzie. Natomiast lasagna mnie zawiodła. Bakłażan raczej miał nieokreślony, cholewkowaty smak. W środku była nierozpoznawalna przez moje podniebienie maź, trochę dobrze ciągnącego się żółtego sera. Wszystko polane lekko kwaśnym, dobrym sosem pomidorowym. Porcja (nawet dla mnie) na obiad trochę za mała. Raczej na podwieczorek lub ciepłe drugie śniadanie. Moje rozczarowanie lasagną trochę złagodził deser - szarlotka prosto z pieca podana z lodami i sosem waniliowym. Pycha!

 

Lasagne

         

Skąd:

POZNAJ Z POLĄ NEIS SĄSIADÓW POLSKI

Niemcy

flaga niemiec mala

Rosja

flaga-rosji-mala

Litwa

flaga-litwy-mala

Białoruś

flaga-bialorusi-mala

Ukraina

flaga-ukrainy-mala

Słowacja

flaga-slowacji-mala

Czechy

flaga-czech-mala
Niemcy Rosja Litwa Białoruś Ukraina

Słowacja

Czechy