Poznaj Polskę i
jej sąsiadów z Polą Neis 

Rekord Polski w liczbie odwiedzonych muzeów, restauracji i atrakcyjnych miejsc.
Polish English French German Italian Portuguese Russian Spanish
reklama1
reklama2
reklama3
reklama4
reklama5
reklama6
reklama7
reklama8
reklama9
r10
r11
r12
r13
r14 
r15 
r16 
r17 
 r18
r19 
 r20
r21 
 r22
 r24
 r25
 r26
 r27
r28 
r29 
r30 
r33 
Utworzono: 16.08.2013r.

Cafe A. Blikle – Konstancin-Jeziorna

Konstancin-Jeziorna. Centrum handlowe Stara Papiernia - tylne wejście do kawiarni z letnim tarasem. Konstancin-Jeziorna. Centrum handlowe Stara Papiernia - tylne wejście do kawiarni z letnim tarasem.

Lokal należy do sieci cukierni  i kawiarni istniejącej od 1869 rodzinnej firmy cukierniczej Blikle.

Konstancińska kawiarenka ukryta jest na parterze centrum handlowego Stara Papiernia, które jak można przeczytać na stronie centrum: Położone jest w wyjątkowym otoczeniu adaptowanych budynków zabytkowej fabryki papieru, jest pierwszym ekskluzywnym obiektem handlowym w Konstancinie oferującym rozmaitość sklepów, gastronomii oraz wysokiej jakości usługi.

Centrum handlowe Stara Papiernia. Między korytarzem a ladą - cafe A. Blikle.W środku stoliki ustawione są w dwóch rzędach. Mimo małej powierzchni lokal jest przytulny. Tło stanowią  ściany z nietynkowanej czerwonej cegły i nastrojowe oświetlenie z żyrandola zwisającego nad środkiem sali i sufitowych świateł punktowych.   

Przed tylnym wejściem zagospodarowano dla klientów mały taras letni. Tutaj przybyłych wita smakowicie brzmiąca reklama: A. Blikle Lody Poznaj smak lodów.

Miła i szybka obsługa. Ceny …duże.

Aż ślinka cieknie

Deser lodowy to smak i aromat zamrożonej masy uzyskanej z produktów mlecznych. I jeszcze tego „czegoś”, co decyduje o wyjątkowości deseru. Mogą to być owoce (świeże, mrożone, prażone – np. jabłka lub kandyzowane), orzechy, likiery, płynna czekolada.

Ostatnimi czasy w polskich kawiarniach stało się modne przyrządzanie lodów z dodatkiem ziół, płatków kwiatów, a nawet takich przypraw jak imbir, wanilia, cynamon czy chili.

Dorzucone przyprawy do lodowych gałek powodują, że deser nabiera odlotowego smaku.

Patrzę, co tam jest w karcieCafe A. Blikle - reklama: Lody Poznaj smak lodów.

Paleta deserów lodowych nie jest zbyt imponująca, lecz nadzwyczaj kolorowa – niczym kwiaty w ogrodzie. Natknęłam się więc na: Mont Blanc, Truskawkowy ogród, Owocowy Archipelag. Mój wybór padł na okręt flagowy tej „lodowej Armady” – Deser Łukasza Bliklego (lawenda, rozmaryn, chili i wiśnia, lody jogurtowe z obłokiem bitej śmietany przyprószone prażonymi płatkami migdałów – 21 zł).

Deser Łukasza Bliklego.Ody do lodów nie będzie

W przyniesionym pucharku górowała chmura (miał być obłok) bitej śmietany udekorowany listkiem czekolady z napisem  A. Blikle.

Za bitą śmietaną nie przepadam, a ta, w takiej ilości po prostu zabiła cały środek. Nabierane łyżeczką porcje lodów (bodajże dwóch gałek – jednak głowy nie dam, bo równie mogła być jedna) mieszały się ze śmietaną, ujmując im smaku.

Gdyby nie intensywny aromat jednej gałki lodów wodnych z dodatkiem lawendy i przypraw drażniący lekko kubki smakowe, to można by powiedzieć, że na deserze sromotnie się zawiodłam.

Moja ocena na liście rankingowej restauracji w Polsce to: 4,6.

Przeczytaj także:

Zdrojowisko Mazowsza - Konstancin-Jeziorna

Skąd:

POZNAJ Z POLĄ NEIS SĄSIADÓW POLSKI

Niemcy

flaga niemiec mala

Rosja

flaga-rosji-mala

Litwa

flaga-litwy-mala

Białoruś

flaga-bialorusi-mala

Ukraina

flaga-ukrainy-mala

Słowacja

flaga-slowacji-mala

Czechy

flaga-czech-mala
Niemcy Rosja Litwa Białoruś Ukraina

Słowacja

Czechy