Poznaj Polskę i
jej sąsiadów z Polą Neis 

Rekord Polski w liczbie odwiedzonych muzeów, restauracji i atrakcyjnych miejsc.
Polish English French German Italian Portuguese Russian Spanish
reklama1
reklama2
reklama3
reklama4
reklama5
reklama6
reklama7
reklama8
reklama9
r10
r11
r12
r13
r14 
r15 
r16 
r17 
 r18
r19 
 r20
r21 
 r22
 r24
 r25
 r26
 r27
r28 
r29 
r30 
r33 
Utworzono: 11.09.2013r.

Kawiarnia – restauracja Cynamonowy Zakątek – Łowicz

Łowicz. Reklama nocna lokalu przy ul. Zduńskiej. Łowicz. Reklama nocna lokalu przy ul. Zduńskiej.

Lokal mieści się na pierwszym piętrze  XVII-wiecznej kamienicy pod numerem 42 przy ulicy Zduńskiej. Prowadzą do niego wąskie podwórko i schody wzdłuż bocznej ściany budynku. Cynamonowy Zakątek - sala główna z barową ladą.

Kawiarnia czy dzieło sztuki?

We wnętrzach dawnego mieszczańskiego mieszkania urządzono nie tylko przytulną kafeterio-traktiernię, ale także małą galerię. To raj dla tych, którzy interesują się sztuką malarską. Obrazy można nie tylko podziwiać, ale także kupić. Zaskakuje też biblioteczka, na półkach której znalazły się oprócz wydawnictw także romantyczne bibeloty.  Zabytkowa kasa na barowej ladzie uzupełnia niecodzienny klimat Zakątka Na barku - zabytkowa kasa.

Doskonałe połączenie

Sala z kominkiem i galerią obrazów.Miejsce warte odwiedzenia ze względu na sztukę i jadło. Można tu spróbować najróżniejszych słodkości – od np. naleśników z dżemem (2 szt. – 8 zł) czy serem (12 szt. – 10 zł), placuszków jogurtowych (9 zł) przez serniki: Pychotka (8 zł) albo z gorącymi owocami i gałką lodów czekoladowych (12 zł), domową szarlotkę (7 zł), ciasto cynamonowe (7 zł) po lody pod gorącą pierzynką z owoców (12 zł) lub lody z polewą (9 zł). Wypić dobrej kawy – ja naliczyłam aż 14 pozycji w cenach od 6 do 11 zł. A nawet zjeść obiad. Pod tym względem karta zawiera takie propozycje, jak np. schabowy z frytkami lub ziemniakami i surówką (18 zł) bądź szara kluska – do wyboru: z gulaszem i ogórkiem (17 zł), z twarogiem i okrasą (11 zł), makarony, sałatki. Amatorzy zup też znajdą coś dla siebie:  krem pomidorowy (8 zł) lub groszkowy (6 zł), żur staropolski (7 zł), pomidorowa (9 zł), a nawet rosół (4 zł). Wypadający z naczynia puchar lodowy z owocami.  

Do szczęścia, z deserów  zabrakło mi galaretki owocowej. Zaserwowany puchar lodowy z owocami był  jednak w sam raz  na podwieczorek. Stuprocentowe lody uzupełniły maliny, sorbet, bita śmietana i polewa czekoladowa. Porcja smaczna, ale trochę nieporęczna. Deser wylewał się niemal z naczynia, w którym go podano. Moja degustacja była trochę niespokojna, bo musiałam uważać na wypadające z pucharka lody.       

Obsługa miła, szybka, fachowa. Przytulne miejsce z atmosferą dawnych lat.  

Skąd:

POZNAJ Z POLĄ NEIS SĄSIADÓW POLSKI

Niemcy

flaga niemiec mala

Rosja

flaga-rosji-mala

Litwa

flaga-litwy-mala

Białoruś

flaga-bialorusi-mala

Ukraina

flaga-ukrainy-mala

Słowacja

flaga-slowacji-mala

Czechy

flaga-czech-mala
Niemcy Rosja Litwa Białoruś Ukraina

Słowacja

Czechy