Poznaj Polskę i
jej sąsiadów z Polą Neis 

Rekord Polski w liczbie odwiedzonych muzeów, restauracji i atrakcyjnych miejsc.
Polish English French German Italian Portuguese Russian Spanish
reklama1
reklama2
reklama3
reklama4
reklama5
reklama6
reklama7
reklama8
reklama9
r10
r11
r12
r13
r14 
r15 
r16 
r17 
 r18
r19 
 r20
r21 
 r22
 r24
 r25
 r26
 r27
r28 
r29 
r30 
r33 
Utworzono: 13.01.2013r.

Wszystko inaczej. Cukiernia – Kawiarnia dolce caffe, Płock, woj. mazowieckie

Cukiernia-Kawiarnia dolce caffe w Płocku. Cukiernia-Kawiarnia dolce caffe w Płocku.

Przywołując tytuł książki Ireny Jurgielewiczowej "Wszystko inaczej", tak wygląda Płock, gdy przyjdzie mi od czasu do czasu go odwiedzić. Za każdym razem odkrywam to miasto na nowo. Spacer ulicami wokół Starego Rynku wciąż mnie zaskakuje. Zadumać się można na XIII-wiecznym miejskim trakcie - ulicy Grodzkiej mijając neoklasycystyczne kamieniczki (podobno pod numerem 2 mieszkał Stanisław Staszewski , ojciec wokalisty „Kultu” – Kazika), aby za chwilę cieszyć się z posiłku, do którego zapraszają licznie usytuowane wzdłuż ulicy knajpki. Degustować w nich można dania kuchni włoskiej, potrawy staropolskie, naleśniki, a nawet skosztować coś z kuchni żydowskiej. Smakosze piwa znajdą zaś nie lada gratkę w „Browarze Tumskim”, gdzie serwuje się świeżo warzone piwo. A jeśli przyjdzie ochota na coś słodkiego, wystarczy wizyta w …

„dolce caffe” przy Synagogalnej 2

ul. Synagogalna w Płocku

  Natrafiłam na nią zupełnie nie spodziewając się, że pokrzepię się słodkościami w tym wydawałoby się zapomnianym zaułku. Cukiernia – Kawiarnia przycupnęła nieśmiało między zniszczonymi, a już świeżo odnowionymi kamieniczkami. Za dużą szklaną witryną okazale prezentowały się pełne lady z różnokolorowymi puszystymi ciastami i ciasteczkami.

  Z oferowanych deserów można było wybrać m.in. serniczek z konfiturą wiśniową lub „Czarny las” (wiśnie przekładane bitą śmietaną z czekoladą, bądź Mix owoców (puchar owoców z bitą śmietaną), ciastko do wyboru (z dostępnego w danym dniu asortymentu). Ja poprosiłam o galaretkę malinową z owocami i gałką lodów waniliowych. Świetny, lekki deser. Doskonały smak o delikatnym aromacie malin z dołożoną nutą wanilii w lodach. Znakomita konsystencja (nie trzęsąca się ani zbyt twarda). Smaczna. Na amatorów deserów lodowych czekały: Ciepło-Zimno, Śmietankowy Adwokat, Bakaliowa Impresja, Dino, Niedźwiadek, a nawet Deser Piłkarski. Wszystko od 4,00 do 18,00 zł. Menu kryło jeszcze takie specjały jak czekolady (np. Kokosowa z chili, Malibu – kokosowa z rumem), owocowe koktajle, np.: malinowo-brzoskwiniowo-pomarańczowy, jagodowo-malinowo-wiśniowy, no i oczywiście kawy o światowych nazwach: Karaibska z pomarańczą, Francuska z nutą cynamonu. Mnie wystarczyła z mleczkiem w wydaniu XXL, czyli podwójna. Ceny od 6,50 do 10,00 zł.

 

Galaretka malinowa z kawą XXL

Dla romantyków

  Lokal choć niewielki, to przestronnie urządzony. Kawowo-beżowy wystrój wnętrza nie przytłaczał ciężkością za sprawą przeszklonych dwóch ścian: od ulicy i od tylnego podwórza. Nastrojowe światło i dobra muzyka sącząca się dyskretnie z głośników, dopełniały stanu błogości ciała i ducha. Nietypowe smaki w nietypowym punkcie. Warto nadłożyć trochę drogi podążając śladami historii od obowiązkowych miejsc w Płocku - placu Narutowicza do Starego Rynku.

Skąd:

POZNAJ Z POLĄ NEIS SĄSIADÓW POLSKI

Niemcy

flaga niemiec mala

Rosja

flaga-rosji-mala

Litwa

flaga-litwy-mala

Białoruś

flaga-bialorusi-mala

Ukraina

flaga-ukrainy-mala

Słowacja

flaga-slowacji-mala

Czechy

flaga-czech-mala
Niemcy Rosja Litwa Białoruś Ukraina

Słowacja

Czechy