Poznaj Polskę i
jej sąsiadów z Polą Neis 

Rekord Polski w liczbie odwiedzonych muzeów, restauracji i atrakcyjnych miejsc.
Polish English French German Italian Portuguese Russian Spanish
reklama1
reklama2
reklama3
reklama4
reklama5
reklama6
reklama7
reklama8
reklama9
r10
r11
r12
r13
r14 
r15 
r16 
r17 
 r18
r19 
 r20
r21 
 r22
 r24
 r25
 r26
 r27
r28 
r29 
r30 
r33 
Utworzono: 30.11.2013r.

Cafe Karafka – Pleszew, woj. wielkopolskie

Cafe Karafka - Pleszew. Cafe Karafka - Pleszew.

Jakie przyjemne południe! Słonecznie, trochę mroźno. Z efektownego placu  przed pleszewskim Magistratem dostrzegam skromny napis cafe na witrynach lokalu.

Lubię chodzić do kawiarni na dobrą kawę i niekiedy deser. Tym bardziej w miejscach, w których jestem po raz pierwszy.  Tutejszy lokal wydał mi się więc odpowiedni na małą czarną. Cel mojej degustacji - w obiektywie aparatu fotograficznego z placu przed UMiG w Pleszewie.

Casablanca na powitanie

Wchodząc wcale nie spodziewałam się, że przywitają mnie tutaj kadry z tego kultowego filmu.  Większe zdjęcia  zdobią ściany, w mniejsze oprawiono abażury lamp. Niespodzianką są też drzwi do WC. Odpowiednio, za ogromnymi zdjęciami mężczyzny i kobiety skrywają się toalety męska i damska.

W dwupoziomowym lokalu wrażenie robi też architektura. Z pomysłem połączono stylowe mury z czerwonej cegły ze współczesnym wystrojem. Surowo, a jednocześnie przytulnie.

Błyszczą proste poręcze, u sufitu grube rury wentylacyjne, przezroczyste tafle na ścianach, zza których wydobywają się świetlne promienie żarówek.  Wyposażenie w tonacjach ciepłego beżu i tekowego brązu. Na parapetach okien kwiaty.  Na blatach stołów pomysłowe podkładki  z ofertą dań.

Cafe Karafka - sala na wyższym poziomie lokalu.Obietnica kulinarnego spektaklu

Menu obfituje w deserowe i kawowe propozycje i innowacje obiadowe. Całość uzupełnia karta promocji, na której gościom zadaje się pytanie:  Witaj, lubisz niespodzianki? - Co za pytanie... kto nie lubi :) … Do każdego naleśnika do godziny 17 Coca-Cola GRATIS! itd.

Trzeba przyznać przyjemna zachęta. Po takim anonsie, wizyta w restauracji może okazać się niezapomnianym przeżyciem.

Intensywne doznania smakowe 

Cafe Karafka to także restauracja. Zamówiłam (oprócz oczywiście kawy) sałatkę: kurczak balsamiczny (mix sałat z grillowanym kurczakiem w sosie balsamicznym – 17 zł).  Uważam bowiem, że sałatki są synonimem kulinarnych inspiracji. Świadczą o kreatywności i pomysłowości kucharza. Poza tym, jak zauważyłam w większości lokali gastronomicznych sałatki są odzwierciedleniem prawie wszystkich proponowanych przez nie dań. Ich kompozycje, ilość  i jakość wykorzystanych składników mają więc niebagatelne znaczenie, jeśli chcemy degustować  w restauracji inne potrawy. Sałatka - kurczak balsamiczny. To jeden powód, a drugi to taki, że po prostu je lubię, są zdrowe i zawsze mogę czegoś nowego się nauczyć, posmakować. Bo choć nazwy bywają zbliżone do siebie, to w różnych regionach kraju dania te zyskują inny smak za sprawą dodatków.

Nie pomyliłam się. W zaserwowanej sałatce świat kulinarny otworzył i tradycję, i …nowoczesność. Na moim talerzu widniało oryginalne połączenie: dobrze wypieczonych kawałków mięsa, sałaty lodowej i rucoli, kosteczek czerwonej papryki  z  piramidką przysmażonej cebuli. Pod spodem ukryto balsamiczny sos o słodko-kwaśnej nucie. Porcja sałatki z wymieszanymi składnikami była wyjątkowo apetyczna.  Całość uzupełniał zestaw cieplutkich bułeczek i kulki ziołowego masła.

Na początku, na widok dużej ilości dania zażegnywałam się,  że nie dam rady go zjeść. W miarę kosztowania, będąc pod wrażeniem subtelnie intensywnego smaku – no cóż, nie mogłam mu się oprzeć. 

Skąd:

POZNAJ Z POLĄ NEIS SĄSIADÓW POLSKI

Niemcy

flaga niemiec mala

Rosja

flaga-rosji-mala

Litwa

flaga-litwy-mala

Białoruś

flaga-bialorusi-mala

Ukraina

flaga-ukrainy-mala

Słowacja

flaga-slowacji-mala

Czechy

flaga-czech-mala
Niemcy Rosja Litwa Białoruś Ukraina

Słowacja

Czechy