Poznaj Polskę i
jej sąsiadów z Polą Neis 

Rekord Polski w liczbie odwiedzonych muzeów, restauracji i atrakcyjnych miejsc.
Polish English French German Italian Portuguese Russian Spanish
reklama1
reklama2
reklama3
reklama4
reklama5
reklama6
reklama7
reklama8
reklama9
r10
r11
r12
r13
r14 
r15 
r16 
r17 
 r18
r19 
 r20
r21 
 r22
 r24
 r25
 r26
 r27
r28 
r29 
r30 
r33 
Utworzono: 01.02.2014r.

Kompleks gastronomiczno – rekreacyjny Gniazdo - Grodzisk Mazowiecki, woj. mazowieckie

Grodzisk Mazowiecki. Restauracja w kompleksie gastronomiczno - rekreacyjnym Gniazdo.  Grodzisk Mazowiecki. Restauracja w kompleksie gastronomiczno - rekreacyjnym Gniazdo.

Kompleks położony przy drodze nr 719 Warszawa - Żyrardów zaskakuje pomysłową harmonią gastronomiczno – hotelową.

Na leśnym skrawku, obok ruchliwej trasy jest enklawą ciszy i spokoju dla podróżujących między zatłoczonymi aglomeracjami miejskimi. Poddasze - kawiarnia w drewnianym budynku restauracji.

Gdy stanie się w środku zespołu, przed drewnianymi domami, wokół zaskoczy nie tylko przyroda.

Łagodne łuki śródleśnych alejek, o tej porze pokrytych białym puchem, zawieść mogą – jak się okazuje – do małego zwierzyńca. To w nim ponoć znalazły swój dom m.in. wielbłąd dwugarbny, daniel, koza, ptaki. Są wśród nich patagonki – jak podaje wikipedia.org:  „gatunek ptaka z rodziny papugowanych, zasiedla centralną Argentynę, centralne Chile, Falklandy, Urugwaj”. „Zamieszkuje: lasy oraz trawiaste zarośla. Najczęściej przebywa w koronach drzew.” Ich donośne nawoływania słychać jest już na parkingu na tyłach restauracji.

Sala restauracyjna. Drewniana przyjemność

„Gniazdo” to w podwarszawskich warunkach rozwiązanie budowlane dosyć rzadko spotykane.

Duży drewniany dwór z resturacją, we własnym parku i hotelem tuż obok, realizuje oczekiwania turystów, jako miejsca, w którym jedzenie można połączyć z przyjemnym wypoczynkiem.

Z parkingu przed restauracją, po schodkach lub kładką z poręczą z grubych powrozów z boku wejścia goście dostają się do obszernego pomieszczenia restauracji. Stąd też łatwo jest wejść  na poddasze. Tutaj pod powałą znalazła miejsce przyjemna antresola - kawiarnia. Jej luksusowy ton nadają stylowe meble w pastelowych kolorach, kuta ażurowa balustrada, kwiaty, zmysłowe parawany i urocze malowidła, które zdobią także drzwi do WC.

Spokojne i lekkie w charakterze pomieszczenie  z sympatycznym barem - aneksem kuchennym jest dobrym miejscem do spotkań tete-a-tete lub pogaduch przy kawie.    

Niewątpliwą  ozdobą lokalu są także żyrandole wykonane tą samą techniką co balustrada. Trzymające je długie łańcuchy zamocowane u sufitu nad antresolą schodzą aż do niższego poziomu z salą restauracyjną.  

We wnętrzu restauracji panuje klimat góralskiego folkloru podanego z dworską elegancją. W zdobnictwie restauracji wykorzystano stylizowane elementy stylu dworskiego: obrazy, meble, lampy oraz  – niestety – detale myśliwskie:  wypchane ptaki i skóry zwierząt.

O wiele przyjemniej w tym towarzystwie prezentują się żywe kolorowe rybki, których pląsy można obserwować w wielkim akwarium w restauracyjnym korytarzu.

 Dla łowców smaku

Kolejny dzień zimowego popołudnia, zmierzch.

Podczas gdy większość ludzi wraca po pracy do domów, ja w poszukiwaniu kulinarnych doznań zasiadam do stołu.

Dosyć spore i różnorakie menu (w przewadze z daniami kuchni polskiej) „Gniazda”, za chwilę ożywa jedną z propozycji na moim talerzu.  Apetycznie brzmiąca nazwa porcji:  indyk faszerowany mozarellą i szpinakiem podanym z kuskusem i z groszkiem (zamiast groszku poprosiłam o sałatkę z dodatkiem winegret) pod sosem serowym (33 zł) ładnie zaprezentowała się w płomieniu świecy. Indyk faszerowany mozarellą i szpinakiem podany z kuskusem i z sałatką z sosem winegret.  

Kompleks gniazdo z zaśnieżonymi śródleśnymi alejkami.Na pierwszym planie jeszcze dymiący spory kopczyk z żółtych ziarenek kaszy, obok fantazyjna wersja indyczego mięsa ze szpinakiem zapiekanym z serem.

Zbyt duży dodatek soli do szpinaku  - jak dla mnie - sprawił, że wyborne warzywo straciło na swoim wyrazie. W tej wersji zupełnie wystarczyła bowiem domieszka charakterystycznej w smaku mozzarelli.

Sałatkę z pomidora, ogórka i zielonej sałaty z sosem winegret – bez której nie może obejść się porządny obiad – podano w minimalnej ilości.

Przepyszny dodatek, zaserwowany razem z pozostałymi składnikami posiłku, powinien wypełnić osobną miseczkę. Jednak jako koło ratunkowe dla podniesienia smaku potrawy, wystarczył.

Reasumując. Zajeżdżający do drewnianej restauracji goście mogą spróbować  tradycyjnych dań mięsnych i spędzić czas blisko natury. Do patagonek nie sposób jest nie trafić - ich donośne nawoływania słychać już po wyjściu z samochodu na parkingu przed restauracją.

Skąd:

POZNAJ Z POLĄ NEIS SĄSIADÓW POLSKI

Niemcy

flaga niemiec mala

Rosja

flaga-rosji-mala

Litwa

flaga-litwy-mala

Białoruś

flaga-bialorusi-mala

Ukraina

flaga-ukrainy-mala

Słowacja

flaga-slowacji-mala

Czechy

flaga-czech-mala
Niemcy Rosja Litwa Białoruś Ukraina

Słowacja

Czechy