Poznaj Polskę i
jej sąsiadów z Polą Neis 

Rekord Polski w liczbie odwiedzonych muzeów, restauracji i atrakcyjnych miejsc.
Polish English French German Italian Portuguese Russian Spanish
reklama1
reklama2
reklama3
reklama4
reklama5
reklama6
reklama7
reklama8
reklama9
r10
r11
r12
r13
r14 
r15 
r16 
r17 
 r18
r19 
 r20
r21 
 r22
 r24
 r25
 r26
 r27
r28 
r29 
r30 
r33 
Utworzono: 26.03.2017r.

Ukrainka w Pysznym Jadle w Przysusze (Mazowsze)

Pyszne Jadło - Przysucha. Pyszne Jadło - Przysucha.

Przysucha to miasto w województwie mazowieckim, w powiecie przysuskim, 40 km na zachód od Radomia. Przez miasto przebiega droga krajowa nr 12. W Przysusze urodził się Oskar Kolberg (etnograf, folklorysta i kompozytor).

Z autobiografii Oskara Kolberga [1871]:

„Urodziłem się w miasteczku Przysusze w r. 1815 [1814] na rynku polskim - bo są tam trzy rynki polski, żydowski i niemiecki”.

Trzy lata temu w Przysusze powstał atrakcyjny kompleks sportowo-rekreacyjny z aquaparkiem i kręgielnią w rolach głównych. W niedalekiej odległości od miasta znajduje się zalew Topornia. Przysucha ma także ciekawą ofertę dla miłośników nordic walking.  W 2014 roku zostały zakończone prace nad powstaniem Nordic Walking Parku ”Przysucha”. Jest to jeden z 6. tego typu parków, które zostały wytyczone na terenie działania Stowarzyszenia Razem dla Radomki.  

1j

Prawie jak u mamy

Jest też w Przysusze kilka lokali gastronomicznych, z których część jest raczej barami i stołówkami niż restauracjami. Jednym z takich punktów gastronomicznych jest Pyszne Jadło znajdujące się przy ulicy Dembińskich, w pobliżu Powiatowego Centrum Sportu i Rekreacji i starostwa. Choć z Urzędu Miasta też jest tu niedaleko, gdyż w Przysusze wszystko raczej jest zlokalizowane blisko siebie.

Pyszne Jadło, powstałe kilka lat temu, czynne jest tylko w dni powszednie, w godzinach 10.00 - 17.00. Nastawione jest głównie na serwowanie posiłków obiadowych, zarówno na miejscu, jak i na wynos. Większość pozycji w menu jest jednodniowa. Choć jest też ogólna ramówka z tym, czego można się spodziewać w poszczególnych dniach tygodnia.    

Zamówiłam: Kotlet z piersi kurczaka, puree ziemniaczane i surówkę z marchewki za 12,00 zł

Danie podano bardzo szybko. Kotlet był duży, w smaku doskonały: mięciutkie mięso tuliła cieniutka jak mgła panierka. Puree było pachnące i muślinowe, a surówka świeża i aromatyczna.

2j

Posiłek zakończyłam szarlotką. Ciasto było na kruchym spodzie z dużą ilością musu jabłkowego i kruszonką na wierzchu – bardzo smaczne.

3j

Ciasto ukrainka zamówione przez osobę mi towarzyszącą skwitowane zostało jednym słowem – znakomite. Ukrainka to kruche miodowo - kakaowe blaty przełożone budyniowo - maślanym kremem, idealne następnego dnia. Wykonanie ciasta jest bardzo pracochłonne. Ukrainka z Pysznego Jadła miała  6 warstw kremu.

Obsługa życzliwa.

Moja ocena na liście rankingowej restauracji w Polsce to: 7,5.

W pobliżu warto zobaczyć:

Muzeum im. Oskara Kolberga

Powiatowe Centrum Sportu i Rekreacji

Skąd:

POZNAJ Z POLĄ NEIS SĄSIADÓW POLSKI

Niemcy

flaga niemiec mala

Rosja

flaga-rosji-mala

Litwa

flaga-litwy-mala

Białoruś

flaga-bialorusi-mala

Ukraina

flaga-ukrainy-mala

Słowacja

flaga-slowacji-mala

Czechy

flaga-czech-mala
Niemcy Rosja Litwa Białoruś Ukraina

Słowacja

Czechy