Poznaj Polskę i
jej sąsiadów z Polą Neis 

Rekord Polski w liczbie odwiedzonych muzeów, restauracji i atrakcyjnych miejsc.
Polish English French German Italian Portuguese Russian Spanish
reklama1
reklama2
reklama3
reklama4
reklama5
reklama6
reklama7
reklama8
reklama9
r10
r11
r12
r13
r14 
r15 
r16 
r17 
 r18
r19 
 r20
r21 
 r22
 r24
 r25
 r26
 r27
r28 
r29 
r30 
r33 
Utworzono: 03.03.2014r.

Wycieczka nie tylko po relaks – restauracja Złoty Róg w Uniejowie, woj. łódzkie

Restauracja Złoty Róg - Uniejów. Restauracja Złoty Róg - Uniejów.

Idealny dzień – ciepło, słonecznie, po zimie (choć jeszcze jest kalendarzowa) ani śladu. Po przyjemnym relaksie w zespole uniejowskich wód termalnych przyszedł czas na posiłek.

Termy wprawdzie dysponują bazą gastronomiczną – samoobsługowym barem znajdującym się bezpośrednio w kompleksie, to w weekend zastałam w nim taki tłok, że zrezygnowałam z jego zaproszenia. Mogłam jeszcze skorzystać z oferty restauracji - klubu w podziemiach budynku, ale głównymi daniami były tutaj pizze. A że nie miałam na nie ochoty, pozostało mi udać się do którejś z restauracji położonych poza Termami.  

Przy parkingu zauważyłam reklamę Zagrody Młynarskiej. Obrałam kierunek na karczmę. Okazało się jednak, że źle pojechałam i droga poprowadziła mnie na koniec Uniejowa, na rondo. Okrążając go, na murze jednego z budynków zobaczyłam baner  z adresem innego lokalu. Strzałka wskazywała na drogę nr 72 na Aleksandrów Łódzki i odległość 800 m. Nie chcąc już więcej szukać miejsca na posiłek, udałam się w stronę restauracji.

Po niespełna kilometrze, po lewej stronie drogi zobaczyłam dosyć niepozorny budynek o białej elewacji. Zaparkowałam samochód na parkingu. 

Dużo wrażeń

Z początku zabudowa nie zrobiła na mnie dobrego wrażenia.  Wydała mi się trochę zaniedbana (rzuciły mi się w oczy oderwane litery na froncie budynku) i takie sobie otoczenie.   

W środku – konsternacja: niewielka ładnie urządzona sala z kominkiem pośrodku, gustowny bar w  rogu pomieszczenia. Zaledwie kilka stolików, przy których siedzieli goście. Stylowe wnętrze wypełniała przyjemna muzyka.   

Zajęłam wygodne miejsce za okrągłym stołem. Wielodaniowe menu przedstawiało się bardzo zachęcająco. Do tego stopnia nabrałam apetytu, że gotowa byłam przeżyć jakieś nowe doświadczenie kulinarne. Adrenaliny podczas degustacji dostarczyłby mi zapewne figurujący na liście dań rekin, ale ostatecznie zdecydowałam się spróbować polędwiczki w ziołach.

Happy End

Zaserwowane danie przyprawiło mnie o zdumienie. Spory kawałek polędwicy pokrojony na 3, 4-centymetrowe plastry lekko przyprawione aromatycznymi ziołami, pysznił się na środku dużego talerza. Obok mięsa dymiło żółciutkie puree ziemniaczane, w osobnej miseczce podano surówkę z marchewki.   

Do jakości mięsa podeszłam z rezerwą. Jednak po upływie zaledwie chwili moje wątpliwości, co do jego kruchości i miękkości zostały natychmiast rozwiane. Profesjonalnie przyrządzona polędwiczka okazała się wyśmienita.

Nowością dla mnie była marchewka. Starta na małych oczkach z dodatkiem soczystych cząstek mandarynki, zamiast jabłka, stała się atrakcyjnym uzupełnieniem wybornego obiadu.

Kulinarny styl, przyjemna atmosfera, wyjątkowo miła obsługa – to idealne warunki do przeżycia niepowtarzalnych doznań smakowych. To wszystko zastałam w Złotym Rogu. I jak się przekonałam, nieraz pozory mogą okazać się wielce mylące w poszukiwaniu dobrych lokali gastronomicznych - nie zawsze oddają to, co widać z zewnątrz z tym, co można zastać wewnątrz.  

PS

Brak foto jest jedynym skutkiem ubocznym doskonałej kuchni. W sali pełnej gości nie wypadało mi robić zdjęć. 

Skąd:

POZNAJ Z POLĄ NEIS SĄSIADÓW POLSKI

Niemcy

flaga niemiec mala

Rosja

flaga-rosji-mala

Litwa

flaga-litwy-mala

Białoruś

flaga-bialorusi-mala

Ukraina

flaga-ukrainy-mala

Słowacja

flaga-slowacji-mala

Czechy

flaga-czech-mala
Niemcy Rosja Litwa Białoruś Ukraina

Słowacja

Czechy