Poznaj Polskę i
jej sąsiadów z Polą Neis 

Rekord Polski w liczbie odwiedzonych muzeów, restauracji i atrakcyjnych miejsc.
Polish English French German Italian Portuguese Russian Spanish
reklama1
reklama2
reklama3
reklama4
reklama5
reklama6
reklama7
reklama8
reklama9
r10
r11
r12
r13
r14 
r15 
r16 
r17 
 r18
r19 
 r20
r21 
 r22
 r24
 r25
 r26
 r27
r28 
r29 
r30 
r33 
NIEMCY

NIEMCY

Największą atrakcją jest skocznia olimpijska, na którą można wejść, pokonując 332 schody. Hitem turystycznym jest też nocleg w Iglu-Dorf (wioska igloo). Wioska znajduje się pod najwyższym szczytem Niemiec, Zugspitze (2 962 m n.p.m.). Ale Ga-Pa to także najważniejszy region narciarstwa alpejskiego w Niemczech. Kto lubi adrenalinę i pewnie czuje się na nartach może spróbować sił na legendarnej trasie Kandahar, gdzie nachylenie sięga miejscami 92%.

Miejscowość słynie z doskonałych warunków do uprawiania wszelkiego typu sportów zimowych.  

Zima w Schwarzwaldzie, to gwarancja wspaniałego wypoczynku. Ponad 70 szczytów do 1493 metrów wysokości zapewnia odpowiednie warunki do uprawiania wszelkiego rodzaju aktywności - zimowe wędrówki, sanki, czy narty. Schwarzwald to wymarzony region na wypoczynek z dziećmi - łagodne trasy zjazdowe, tory saneczkowe do 200 m długości oraz bogata oferta apres-ski nie pozostawiają miejsca na nudę.

Przykryty śniegiem Las Bawarski na pograniczu czesko-niemieckim, to prawdziwy raj dla miłośników wędrówek na rakietkach śnieżnych i narciarstwa biegowego. Ponad 600 km doskonale oznakowanych tras biegowych z naturalnym śniegiem, słońce przebijające się wśród drzew, przebiegający gdzieniegdzie lis lub zając - Las Bawarski, to idealne miejsce i warunki na wypoczynek w ciszy lasu.

niedziela, 22 październik 2017 11:51

Jaskinie i epoka lodowcowa w Jurze Szwabskiej

Jeśli chcesz szukać ekscytujących śladów historii ludzkości, którzy chcieliby wiedzieć, jak się staliśmy i kim jesteśmy, powinniśmy udać się do Badenii-Wirtembergii. Około 20 km od miasta Ulm znajduje się sześć unikalnych archeologicznie jaskini w Achtal i Lonetal. Lonetal Vogelherd © Radni landu Alb-Danube i Heidenheim

niedziela, 22 październik 2017 11:28

Muzeum Straży Pożarnej Winnenden

Muzeum Straży Pożarnej w Winnenden jest uznaną atrakcją w regionie Stuttgart i jest certyfikowane przez Międzynarodowy Komitet Techniczny ds. Zapobiegania i Wygasłego Ognia (CTIF) jako europejskie muzeum straży pożarnej. Muzeum mieści się w dawnym składzie z 1875 r.

Media


sobota, 21 październik 2017 13:36

Zdrowe ciało i dusza - Zingst

18-kilometrowa piaszczysta plaża w połączeniu z doskonałym klimatem nadmorskim sprawia, że ​​ten bałtycki ośrodek jest wspaniałym miejscem na umysł, ciało i duszę.

sobota, 21 październik 2017 13:16

Muzeum Porsche

Muzeum Porsche od dawna prezentuje historię motoryzacji i "Fascynację Porsche" od 2009 roku. Imponujący budynek znajduje się w samym sercu rodzinnego miasta Zuffenhausen i został zaprojektowany przez firmę architektoniczną Delugan Meissl w Wiedniu. Na przestronnej powierzchni wystawowej około 80 pojazdów i różnych mniejszych eksponatów przyciągają odwiedzających fascynującą historię Porsche. Oprócz słynnych na całym świecie ikon samochodowych, takich jak 356, 550, 911 i 917, prezentowane są również arcydzieła techniczne profesora Ferdynanda Porsche…

środa, 18 październik 2017 09:54

Muzeum Mercedes-Benz

Muzeum Mercedes-Benz oferuje kompleksowy program rozrywkowy przez cały rok, który obejmuje wszystkie aspekty historii samochodu. Od niepowtarzalnych wystaw specjalnych i wielu atrakcji dla dzieci do jednorazowych wydarzeń, takich jak kino na świeżym powietrzu i Mercedes-Benz Sternennächte - muzeum ma coś dla eveyone.

sobota, 26 sierpień 2017 11:53

Brunszwik – miasto lwów i uczonych

Jako miasto równie bogate w tradycje, co nowoczesne, Brunszwik oferuje imponujące świadectwa swojej bogatej historii i piękne dzielnice miasta, które zachowały swój niezwykły charakter mimo upływu lat. Ale również współczesna architektura, na przykład Happy-Rizzi-Haus, ożywiona scena sztuki i kultury oraz wspaniałe parki emanują niezwykłym czarem.

Strona 1 z 10

POZNAJ Z POLĄ NEIS SĄSIADÓW POLSKI

Niemcy

flaga niemiec mala

Rosja

flaga-rosji-mala

Litwa

flaga-litwy-mala

Białoruś

flaga-bialorusi-mala

Ukraina

flaga-ukrainy-mala

Słowacja

flaga-slowacji-mala

Czechy

flaga-czech-mala
Niemcy Rosja Litwa Białoruś Ukraina

Słowacja

Czechy