Rekord Polski w liczbie odwiedzonych muzeów, restauracji i atrakcyjnych miejsc.

niedziela, 22 październik 2017 11:51

Jaskinie i epoka lodowcowa w Jurze Szwabskiej

Jaskinia sarenstone Achtal. Jaskinia sarenstone Achtal. DZT/© Landratsämter Alb-Danube i Heidenheim

Jeśli chcesz szukać ekscytujących śladów historii ludzkości, którzy chcieliby wiedzieć, jak się staliśmy i kim jesteśmy, powinniśmy udać się do Badenii-Wirtembergii. Około 20 km od miasta Ulm znajduje się sześć unikalnych archeologicznie jaskini w Achtal i Lonetal.

Kiedy anatomicznie nowocześni ludzie zastąpili Neandertale i rozprzestrzeniły się na Europę ponad 40 000 lat temu, pozostawili najstarsze, mobilne dzieła sztuki na świecie. Naukowcy znaleźli ponad 50 biżuterii i figurek z kości słoniowej lub kości.

Gdzie zaczęła się sztuka

Wenus z Hohle Fels to najstarsza figurka kobieca tego rodzaju. Wyjątkowe znaczenie ma również figurka człowieka-lwa z Hohlenstein-Stadel. Stanowi ona dowód na to, że już ludzie z epoki lodowcowej mieli wierzenia mitologiczne. Ponadto znaleziono tu osiem fletów z kości ptaków. Liczące nawet 43 tysiące lat dzieła sztuki można podziwiać w różnych muzeach w Badenii-Württembergii.

Oko w oko z epoką lodową

Muzeum Prehistoryczne w Blaubeuren jest nie tylko punktem zejścia do stanowisk archeologicznych w dolinie rzeki Ach, lecz poza innymi oryginalnymi znaleziskami można w nim podziwiać Wenus z Hohle Fels oraz trzy flety z epoki lodowcowej. Przez park archeologiczny w Niederstotzingen można wejść do mierzącej 50 metrów długości jaskini Vogelherdhöhle w dolinie rzeki Lone. Mieści się tam również ścieżka punktów tematycznych poświęconych życiu w epoce kamienia oraz nowoczesne centrum dla zwiedzających, poświęcone geologii i prehistorii regionu. Największą atrakcją wystawy jest słynna figurka mamuta. Mierząca zaledwie 3,7 cm figurka została wyrzeźbiona około 40 tysięcy lat temu w jaskini Vogelherdhöhle. Figurka człowieka-lwa to przedmiot osobnej wystawy w muzeum Ulm.

Jaskinie i epoka lodowcowa w Jurze Szwabskiej należą do szlaku UNESCO "Zwischen Schwäbischer Alb, Jezioro Bodeńskie i Alpy". 

 

Wiadomość prasowa: Niemiecka Centrala Turystyki (DZT) 

 

POZNAJ Z POLĄ NEIS SĄSIADÓW POLSKI

Niemcy

flaga niemiec mala

Rosja

flaga-rosji-mala

Litwa

flaga-litwy-mala

Białoruś

flaga-bialorusi-mala
Niemcy Rosja Litwa Białoruś

Ukraina

flaga-ukrainy-mala

Słowacja

flaga-slowacji-mala

Czechy

flaga-czech-mala
 
Ukraina Słowacja Czechy  

Kontakt

Cała turystyczna Polska w jednym miejscu!

Dziennik turystyczno-kulinarny

Poznaj Polskę i jej sąsiadów z Polą Neis

E-mail: polaneis@polaneis.pl

WWW: polaneis.pl

www.beautifulpoland.eu

Sygn. akt I Ns Rej. Pr. 17/16 SO w Łodzi

Redakcja:

ul. Mazowiecka 54

96-330 Budy Zaklasztorne

Tel.: 514220640 

Fax: 46 8310290

Wydawca:

ul. Łagiewnicka 54/56, lok. 20/A/324

91-463 Łódź

Szukaj

Menu

tool