Poznaj Polskę i
jej sąsiadów z Polą Neis 

Rekord Polski w liczbie odwiedzonych muzeów, restauracji i atrakcyjnych miejsc.
Polish English French German Italian Portuguese Russian Spanish
reklama1
reklama2
reklama3
reklama4
reklama5
reklama6
reklama7
reklama8
reklama9
r10
r11
r12
r13
r14 
r15 
r16 
r17 
 r18
r19 
 r20
r21 
 r22
 r24
 r25
 r26
 r27
r28 
r29 
r30 
r33 
NIEMCY

NIEMCY

niedziela, 22 październik 2017 11:51

Jaskinie i epoka lodowcowa w Jurze Szwabskiej

Jeśli chcesz szukać ekscytujących śladów historii ludzkości, którzy chcieliby wiedzieć, jak się staliśmy i kim jesteśmy, powinniśmy udać się do Badenii-Wirtembergii. Około 20 km od miasta Ulm znajduje się sześć unikalnych archeologicznie jaskini w Achtal i Lonetal. Lonetal Vogelherd © Radni landu Alb-Danube i Heidenheim

niedziela, 22 październik 2017 11:28

Muzeum Straży Pożarnej Winnenden

Muzeum Straży Pożarnej w Winnenden jest uznaną atrakcją w regionie Stuttgart i jest certyfikowane przez Międzynarodowy Komitet Techniczny ds. Zapobiegania i Wygasłego Ognia (CTIF) jako europejskie muzeum straży pożarnej. Muzeum mieści się w dawnym składzie z 1875 r.

Media


sobota, 21 październik 2017 13:36

Zdrowe ciało i dusza - Zingst

18-kilometrowa piaszczysta plaża w połączeniu z doskonałym klimatem nadmorskim sprawia, że ​​ten bałtycki ośrodek jest wspaniałym miejscem na umysł, ciało i duszę.

sobota, 21 październik 2017 13:16

Muzeum Porsche

Muzeum Porsche od dawna prezentuje historię motoryzacji i "Fascynację Porsche" od 2009 roku. Imponujący budynek znajduje się w samym sercu rodzinnego miasta Zuffenhausen i został zaprojektowany przez firmę architektoniczną Delugan Meissl w Wiedniu. Na przestronnej powierzchni wystawowej około 80 pojazdów i różnych mniejszych eksponatów przyciągają odwiedzających fascynującą historię Porsche. Oprócz słynnych na całym świecie ikon samochodowych, takich jak 356, 550, 911 i 917, prezentowane są również arcydzieła techniczne profesora Ferdynanda Porsche…

środa, 18 październik 2017 09:54

Muzeum Mercedes-Benz

Muzeum Mercedes-Benz oferuje kompleksowy program rozrywkowy przez cały rok, który obejmuje wszystkie aspekty historii samochodu. Od niepowtarzalnych wystaw specjalnych i wielu atrakcji dla dzieci do jednorazowych wydarzeń, takich jak kino na świeżym powietrzu i Mercedes-Benz Sternennächte - muzeum ma coś dla eveyone.

sobota, 26 sierpień 2017 11:53

Brunszwik – miasto lwów i uczonych

Jako miasto równie bogate w tradycje, co nowoczesne, Brunszwik oferuje imponujące świadectwa swojej bogatej historii i piękne dzielnice miasta, które zachowały swój niezwykły charakter mimo upływu lat. Ale również współczesna architektura, na przykład Happy-Rizzi-Haus, ożywiona scena sztuki i kultury oraz wspaniałe parki emanują niezwykłym czarem.

Park krajobrazowy Spessart na północnym zachodzie Bawarii to jeden z największych i najpiękniejszych obszarów lasów liściastych w Niemczech. Góry średnie otacza dolina Menu, urozmaicona malowniczymi miasteczkami i zamkami.

W samym sercu Bawarii leży park krajobrazowy Altmühltal. To jeden z największych parków w Niemczech zajmujący powierzchnię 3000 km². Charakter tego malowniczego nadrzecznego krajobrazu tworzą osobliwe formacje skalne i łąki porośnięte jałowcem.

Dzieci uwielbiają parki i ogrody zoologiczne. Ten niezwykle popularny cel wycieczek jest dla wielu jedyną okazją do spotkania dzikich zwierząt, takich jak słonie, lwy, małpy czy gady. Integracyjną częścią ogrodów zoologicznych są często wspaniałe oceanaria, parki ornitologiczne czy motylarnie. Niemieckie parki i ogrody zoologiczne odwiedza co roku ponad 40 milionów turystów.

Dla wielu miłośników wędrówek i wspinaczek, celem podróży jest Szwajcaria Saksońska z rozległą siecią szlaków. Najpopularniejszym jest Szlak Malarzy prowadzący do najpiękniejszych zakątków gór stołowych w Niemczech. Atrakcją na trasie jest twierdza Königstein, miejsce schronienia dynastii saskiej, ale też więzienie dla przeciwników Augusta II Mocnego.

Strona 1 z 10

POZNAJ Z POLĄ NEIS SĄSIADÓW POLSKI

Niemcy

flaga niemiec mala

Rosja

flaga-rosji-mala

Litwa

flaga-litwy-mala

Białoruś

flaga-bialorusi-mala

Ukraina

flaga-ukrainy-mala

Słowacja

flaga-slowacji-mala

Czechy

flaga-czech-mala
Niemcy Rosja Litwa Białoruś Ukraina

Słowacja

Czechy