Poznaj Polskę i
jej sąsiadów z Polą Neis 

Rekord Polski w liczbie odwiedzonych muzeów, restauracji i atrakcyjnych miejsc.
Polish English French German Italian Portuguese Russian Spanish
reklama1
reklama2
reklama3
reklama4
reklama5
reklama6
reklama7
reklama8
reklama9
r10
r11
r12
r13
r14 
r15 
r16 
r17 
 r18
r19 
 r20
r21 
 r22
 r24
 r25
 r26
 r27
r28 
r29 
r30 
r33 
Utworzono: 24.10.2013r.

Venecia Palace Hotel – Michałowice k. Warszawy

Michałowice. Venecia Palace Hotel - przed budynkiem głównym - pałacem. Michałowice. Venecia Palace Hotel - przed budynkiem głównym - pałacem.

Michałowicką Venecię, podobnie jak Wenecję włoską założono na terenie z wodą wokół. Z tą różnicą, że nie nad Adriatykiem tylko nad stawem w szczerym polu na tyłach miejscowości. I podobnie jak historyczne miasto, zespół tworzą unikatowe budowle. 

 

Venecia Palace Hotel - Pałac na Wodzie, do którego wnętrz prowadzi most . Przy molo: łódź i gondola.

Posągi 4. Atlasów podtrzymujących sufit w sali głównej pałacu.Trzeba przyznać, że robi piorunujące wrażenie. Po przejeździe przez łuk widzimy staw, a przy nim dwie łódki w kształcie łabędzi, zacumowane przy molo. U progu alei prowadzącej do głównego budynku gości witają kamienne lwy i sporych rozmiarów posągi hojnie obdarzonych przez naturę kobiet z anielskimi skrzydłami. Za nimi parasole jakby żywcem wyjęte z brazylijskiej plaży. Sam budynek, pałac właściwie, jest dumą właściciela, bo podobnego nie ma w okolicy. Fasadę zdobi kaskada gzymsów, kolumny zwieńczono korynckimi głowicami, na dachu jest kartusz herbowy, a drzwi są złote. We wnętrzach – obrazy stylizowane na barokowe obok fresków, dekoracji z luksferów i posągów faraonów – tak m.in. hotel obrazuje Maja Gawrońska na łamach newsweek.pl Taras z zejściem nad wodę na tyłach pałacu głównego.

Czego tu nie ma!

Na odwiedzających oprócz wspomnianego pałacu, czekają jeszcze: bogato zdobiony, inspirowany budowlami Dubaju drugi Pałac na Wodzie (wykorzystywany głównie na wesela), gondola, łódź motorowa, palmy w potężnych donicach, kute kwietniki, wazy, fontanny, latarnie, tarasy zawieszone nad lustrem wody. Z jednego z nich przy centralnym budynku pałacowym, schodami można zejść nawet prosto do stawu. Stawu, w którym podobno są taaaaaaaakie ryby!  I rzeźby – od gigantów po te mniejsze. Najróżniejsze. We wnętrzach też ich nie poskąpiono. Niesamowite wrażenie robią cztery posągi Atlasów na szczytach ogromnych kolumn wspierających kolorowo podświetlony sufit w sali głównej pałacu. Co jeszcze? Płaskorzeźby i sztukaterie zdobiące ściany, kute i betonowe balustrady, balkony, schody wyściełane dywanami, kryształowe żyrandole, kinkiety, wazony, rzeźbione meble, kanapy. Lwią część już chyba wymieniłam, chociaż nie … kolumny. Wysokie, niskie, okrągłe, kwadratowe – różne. Przepych wnętrz mieni się kolorami delikatnego mięsa łososia, złota, iskrzących drobinkami srebra granatów posadzek, ścian niczym piasek pustyni, błękitów nieba,  zieleni i seledynów pod sufitowymi kopułami. Niesamowite i niepowtarzalne miejsce.  Dla jednych kiczu i tandety, dla drugich luksusu i wygody. I jedni, i drudzy mają rację. A prawda – jak zwykle – leży pośrodku.

Matriały, z których wykonana jest większość tych niebywałych reprodukcji  trąca wg niektórych kiczem i tandetą. Ale przecież te same kicz i tandeta są wynikiem naszej potrzeby przeżycia bajkowych i bogatych wesel, spotkań towarzyskich, gwiazdorzenia. I po co robić od nowa w jakiejś restauracji dekoracje rodem z Holywood, urządzać filmową scenerię, skoro tutaj mamy pełną komercję przystosowaną do naszych gwiazdorskich oczekiwań?  Bo jak słusznie zauważa w swojej Altana na wodzie, w której mogą odbywać się np. śluby cywilne.książce Mężczyzna i one Jan Nowicki w rozdziale Czas umierać: ""Serialowe gwiazdy rządzą masową wyobraźnią Polaków. Bez Zakościelnego, Małaszyńskiego, Cichopek, Kożuchowskiej czy Brodzik żaden polski film nie ma szans na sukces – grzmi opiniotwórczy Newsweek”. Jezus! – Maria! Czyli jesteśmy świadkami inwazji serialowego ptactwa? … Czas umierać, Drogi Czytelniku. Przyszło nam żyć w koszmarnym Królestwie Oglądalności. Widz już nie patrzy na ekran, tylko …ogląda. A oglądać – wiadomo – da się wszystko. Ale nie byłoby wszystkiego bez udziału wszystkich. O czym wiedzą wszystkie telewizje, które po rozpoznaniu rynku zaczęły ogłupiać widzów. Do spodu i na ich własne życzenie. Cynicznie, bez opamiętania. Wyrok został podpisany przez facetów od reklamy podpasek higienicznych, piwa i proszków do prania. … Widzu kochany, czy ty nie widzisz, że ktoś cię nabiera? Nazywa matołem. Pogardza tobą? …"". Pałac na Wodzie - hol.

No tak, i do tego dodać trzeba bombardowanie nas co dnia wiadomościami i obrazkami z życia tych tzw. gwiazd i celebrytów. To wszystko wyzwala w nas chęć doświadczenia czegoś innego. My też czasem chcemy wyglądać jak oni. Zadośćuczynić naszej wyobraźni. Nawet my, zwykli zjadacze chleba  chcemy choć raz poczuć się jak wybrańcy losu. Przejść się np. po czerwonym dywanie lub przejechać się luksusową łodzią. A że mamy możliwość w takich miejscach jak Venecia Palace spełnić nasze marzenia – to czemu nie skorzystać z okazji?

Pałac na Wodzie - widok na salę z balkonu pod kopułą budynku.Baśniowość, przestrzeń, fantazja i gotowość spełnienia każdej zachcianki, maniery to  wg wielu synonimy luksusu i wygody. I tutaj je mają. Bo, jak czytamy na stronie Venecia Palace, hotel:  łączy wszystkie aspekty wielkomiejskiego stylu życia z luksusem natury w jednym miejscu …. Do dyspozycji naszych Gości oddajemy 80 pokoi hotelowych i apartamentów w kategorii dwu i cztero-gwiazdkowej…. jak również restaurację, w której tradycja smaków i aromatów kuchni polskiej idealnie współgra z inspiracjami kuchni światowej.

Tak  czy inaczej -  jest to ciekawa i kusząca propozycja na wesele, przyjęcie rodzinne bądź spotkanie towarzyskie. Bez biegania, przygotowywania, główkowania, zakupów i tysiąca innych rzeczy możemy spokojnie oddać się w ręce profesjonalistów.  Wygodnie, szybko i do tego w niespotykanej scenerii.  Ba, nawet niedzielny obiad we dwoje może być tutaj czymś wyjątkowym. Takie otoczenie, wnętrza przecież do czegoś zobowiązują. Do stroju, kurtuazji, smakowania. Do inności, w której porzucamy szarość, bylejakość i pośpiech dnia codziennego.

Powiem tak. Dobrze, że takie miejsca w ogóle są. A czy bywać w nich, czy nie – niech każdy decyduje sam.  Ja, jeśli będzie znów okazja, na pewno tu wrócę. Z dwóch powodów: architektonicznych wrażeń i dobrego jedzenia. Pałac na Wodzie. Balkon wewnątrz kopuły wieńczącej budynek.

 

Kameralna restauracja obok ogromnej sali pałacowej.Bon appetit!

W egzotycznej atmosferze, w kameralnej sali jadalnej obok balowej zasiadłam do stołu. Co na obiad? Karta dań niezbyt opasła, ale konkretna. I to, co lubię najbardziej – rozmaite sałaty. A ryby? Aż ślinka leci: łosoś na szparagach, sandacz w porach, pstrąg faszerowany, stek z halibuta, makaron z łososiem. Tym razem jednak odstąpiłam  od sałatkowo - rybnej rutyny. Wybrałam żurek staropolski i cielęcinę w jarzynach. Czas oczekiwania (choć niekrótki – ok. 30 min) wcale mi się nie dłużył za sprawą miłej obsługi i nietuzinkowej oprawy.

Zupa. Podana w eleganckiej bulionówce (nie wiem dlaczego, bo to naczynie zarezerwowane jest raczej dla zup czystych, jak barszcz, bulion i niektórych chłodników) pachniała wędzonką. Prawdziwy tradycyjny żur z odrobiną ziół. Dosyć kwaśny smak łagodził dodatek gotowanego na twardo jajka. Po ostatniej łyżce chciało się zawołać: kucharzu, więcej - nie żałuj! Żurek staropolski.

Drugie danie - cielęcina duszona w jarzynach serwowana na sosie chrzanowym z kaszą jaglaną. Przyznam szczerze, że trochę się bałam mojego wyboru. Zadecydowała jednak … kasza jaglana. W ogóle, w karcie zadziwiły mnie dodatki do drugich dań. Obok kaszy jaglanej była też kuskus, placki selerowe, puree z grochu, szafranowy ryż. Ale do rzeczy. Cielęcina. Czy ja muszę pisać? Chyba sobie daruję – Cielęcina w jarzynach.na samą myśl robię się głodna. Toż to było niebo (przepraszam) w gębie!  Mięso przepełnione aromatem warzywnego wywaru, w którym się dusiło było  mięciutkie – wspaniałe. Muślinowy sos o łagodnym smaku chrzanu z dodatkiem jędrnych kawałków marchewki przykrywał mięso i kaszę. Charakterystyczne drobinki kaszy z oczkami były dobrze ugotowane, ale nie rozgotowane. Całość upiększono różyczkami naprawdę dobrego brokuła. Wierzch dania przyozdobiła korona z liści bazylii. Kompozycja – smaczna i ładna.   

Na balu u seniorów

20 października los sprawił mi miłą niespodziankę. Przez kilka godzin miałam okazję przypatrywać się bawiącym się seniorom podczas obchodów Dnia Seniora. W spotkaniu dostojnych gości z gminy Michałowice wzięło udział 300 zaproszonych. Biesiadzie towarzyszyły żywe rozmowy, degustacja dań, tańce. Co rusz ogromna sala balowa rozbrzmiewała oklaskami nagradzającymi występy wokalne zespołów. Przed zgromadzonymi dały popis zespoły  z Opaczy-Kolonii, dziecięcy  Czerwone Koraliki i chór dorosłych Czerwone Korale pod batutą Renaty Włodarek. Czas biesiady umilały także występy śpiewaków amatorskich. Artyści zaprezentowali repertuar pieśni i piosenek  ludowych  z różnych regionów Polski .

Jak mogłam się przekonać, Venecia Palace Hotel jest także pierwszorzędnym ośrodkiem kultury. Budynek ze względu na swoją architekturę oraz doskonałe rozwiązania estradowe daje możliwości prezentacji sztuki. Występom artystycznym sprzyja spektakularna inscenizacja, czyniąc z nich wyjątkową atrakcję – także turystyczną. 

  

W galerii: Przyjęcie w sali pałacu Venecia Palace z okazji Dnia Seniora 2013, gmina Michałowice.

 

 

Skąd:

POZNAJ Z POLĄ NEIS SĄSIADÓW POLSKI

Niemcy

flaga niemiec mala

Rosja

flaga-rosji-mala

Litwa

flaga-litwy-mala

Białoruś

flaga-bialorusi-mala

Ukraina

flaga-ukrainy-mala

Słowacja

flaga-slowacji-mala

Czechy

flaga-czech-mala
Niemcy Rosja Litwa Białoruś Ukraina

Słowacja

Czechy