Poznaj Polskę i
jej sąsiadów z Polą Neis 

Rekord Polski w liczbie odwiedzonych muzeów, restauracji i atrakcyjnych miejsc.
Polish English French German Italian Portuguese Russian Spanish
reklama1
reklama2
reklama3
reklama4
reklama5
reklama6
reklama7
reklama8
reklama9
r10
r11
r12
r13
r14 
r15 
r16 
r17 
 r18
r19 
 r20
r21 
 r22
 r24
 r25
 r26
 r27
r28 
r29 
r30 
r33 
Utworzono: 13.02.2017r.

Hotel Kmicic Belvedere & Spa w Złotym Potoku. Połączenie późnego Gierka z nowoczesnością

Hotel Kmicic Belvedere & Spa w Złotym Potoku. Hotel Kmicic Belvedere & Spa w Złotym Potoku.

Złoty Potok to wieś położona w północnej części Jury Krakowsko-Częstochowskiej, w województwie śląskim, w powiecie częstochowskim. Miejscowość i jej okolice to raj dla turystów. Takiego nagromadzenia atrakcji mogą inne gminy tylko pozazdrościć. Turystom swoje usługi oferują znajdujące się tu liczne pensjonaty, hotele i agroturystyki.

Najbardziej znanym hotelem jest hotel Kmicic położony na pięknym wzgórzu. W ostatnich latach do starej części hotelowej została dobudowana nowa, czterokondygnacyjna. Co zaskakuje, to ta nowa już się nadaje do częściowego remontu. Np. w łazienkach odchodzą od ścian prawie wszystkie płytki (trzymają się dzięki różnym elementom łazienkowym przymocowanym do ścian). Jeszcze gorzej jest na nowym basenie, gdzie metalowe części wyposażenia już rdzewieją, terakota miejscami odchodzi, zaś drabinka (też zardzewiała) trzyma się tylko dzięki kotwie zamontowanej w niecce basenowej (w górnej części była wyrwana). Jest to rzadko spotykana fuszerka budowniczych, którzy za takie brakoróbstwo nie powinni otrzymać żadnej zapłaty.

1h

Hotel ma do dyspozycji gości 150 miejsc noclegowych w 70. pokojach oraz apartamentach. Pokoje w nowej części urządzono w klasycznym stylu. Ich wnętrza są jasne i przestronne, a całość dopełniają wygodne meble.  

 

8h

9h

11h

Gorzej jest w starej części hotelu, gdzie pokoje mają bardzo małą powierzchnię, a ich wystrój kojarzył mi się z epokę późnego Gierka. Natomiast nowa część wykonana po partacku przypomina, jak w tamtych latach traktowana była jakość wykonania. Niechcący takie połączenie epok.           

Hotel tak się reklamuje:

„Lokalizacja i zapierające dech niepowtarzalne jurajskie widoki z okna to nie jedyny atut tego hotelu. Urzeknie Was miła gościna, komfort noclegu, przepyszna kuchnia oraz luksusowa strefa Wellness & SPA”.

2h

Rzeczywiście, co do położenia to całkowita racja. Bowiem ze wzgórza widać piękną dolinę rzeki Wiercicy i staw, któremu w 1857 roku Zygmunt Krasiński nadał nazwę: Staw Gorzkich Łez (teraz Amerykan - więcej na ten temat tutaj: Jak Staw Gorzkich Łez stał się stawem Amerykan).

Gościnność  może także, gdyby nie to, że hotel zapamiętałam raczej jako miejsce o największym bałaganie organizacyjnym. Pod tym względem ma zdecydowanie pierwsze miejsce w kraju.

3h

4h

Co się tyczy strefy Spa to nawet jest w porządku oprócz fatalnego wykonania. Jeszcze jedna rzecz mnie zastanawiała – jak to możliwe, że na basenie nie było ratownika.

5h

6h

7h

A teraz posiłek. Bufet śniadaniowy nie był zbyt urozmaicony. Na stole był tylko podstawowy asortyment: mleko zimne, soki owocowe, sery żółte i topione, twarożek, wędliny, jajka gotowane, trochę świeżych warzyw i owoców, dżem, masło, pieczywo, na ciepło jajecznica oraz ciasto. Jednym słowem bez przesytu.

13h

14h

15h

16h

Przeczytaj także:

Staw Zygmunt - często uwidaczniany na płótnach

- Turystyczny dwupak złotopotocki: Dworek Zygmunta Krasińskiego i Pałac Raczyńskich

- Aleja posadzona przez Krasińskiego

- Kościół św. Jana Chrzciciela w Złotym Potoku. Kaplica grobowa Krasińskich

Jaskinia, którą odkrył Zygmunt Krasiński. „Grota Niedźwiedzia”

- Aleja posadzona przez Krasińskiego

- Źródła Zygmunta i Elżbiety - to tutaj swój bieg rozpoczyna rzeka Wiercica

- Czteropak złotopotocki: jaskinia, staw, źródełko i młyn

Zamek Ostrężnik, najbardziej tajemnicza warownia na Szlaku Orlich Gniazd. Jaskinia Ostrężnicka i jej płuca

Skąd:

POZNAJ Z POLĄ NEIS SĄSIADÓW POLSKI

Niemcy

flaga niemiec mala

Rosja

flaga-rosji-mala

Litwa

flaga-litwy-mala

Białoruś

flaga-bialorusi-mala

Ukraina

flaga-ukrainy-mala

Słowacja

flaga-slowacji-mala

Czechy

flaga-czech-mala
Niemcy Rosja Litwa Białoruś Ukraina

Słowacja

Czechy