Poznaj Polskę i
jej sąsiadów z Polą Neis 

Rekord Polski w liczbie odwiedzonych muzeów, restauracji i atrakcyjnych miejsc.
Polish English French German Italian Portuguese Russian Spanish
reklama1
reklama2
reklama3
reklama4
reklama5
reklama6
reklama7
reklama8
reklama9
r10
r11
r12
r13
r14 
r15 
r16 
r17 
 r18
r19 
 r20
r21 
 r22
 r24
 r25
 r26
 r27
r28 
r29 
r30 
r33 
Utworzono: 17.04.2017r.

Pensjonat Łysica w Świętej Katarzynie (Świętokrzyskie). Cztery gwiazdki niekiedy są mylące

Pensjonat Łysica - Święta Katarzyna. Pensjonat Łysica - Święta Katarzyna.

Święta Katarzyna (woj. świętokrzyskie, gmina Bodzentyn) to jedna z najbardziej znanych wsi turystycznych w Polsce centralnej. To świetne miejsce wypadowe w Góry Świętokrzyskie. W styczniu 2013r. pierwszych gości przyjął czterogwiazdkowy Pensjonat Łysica, położony w pobliżu klasztoru i kościoła w Świętej Katarzynie oraz Kapliczki Żeromskiego.

I z tymi czterema gwiazdkami mam problem, głównie dlatego, że mam porównanie z innymi obiektami o tej kategoryzacji. Warto wiedzieć, że każdemu obiektowi hotelarskiemu przyznaje się kategorię, uzależnioną od jego standardu. I tak, dla hoteli, moteli i pensjonatów – ustanowiono pięć kategorii oznaczonych gwiazdkami (*, **, ***, ****, *****). 

1n

Pokój w pensjonacie był niewielki, może zahaczał o 16 m2 powierzchni dla dwóch osób, co jest dolną granicą dla czterogwiazdkowych obiektów. I mimo że w pokoju jest wnęka, to i tak sprawiał wrażenie bardzo ciasnego. Za to duży był balkon.

2n

3n

6n

Pensjonat nie miał dwóch restauracji czy restauracji i aperitif-baru lub baru kawowego. Nie było możliwości zakupu przez całą dobę ciepłych napojów, a wyjście z pensjonatu po godz. 22.00 bez karty do pokoju groziło tym, że można było czekać nawet do rana na wpuszczenie do obiektu. Obsługa pensjonatu zwracała na to uwagę przy zameldowywaniu. - Już kilka razy klienci czekali pod pensjonatem - ostrzegano.

Co do obsługi, to chyba jest to największa bolączka tego obiektu. Tak się złożyło, że w moim pokoju nie działał telewizor. Na ekranie był komunikat: brak sygnału. Kilka razy zgłaszałam to recepcji. Nikt nie przyszedł nawet do pokoju sprawdzić, co się stało. Rano pani w recepcji oznajmiła mi tylko, że „słyszała”, że miałam pecha i telewizor nie działał. Jak na obiekt czterogwiazdkowy, to raczej kompromitacja.

Niedogodnością są także okna wychodzące na sąsiednią nieruchomość, na której luzem żyje kilka piesków. Nieruchomość ta ma stale otwartą bramę i psiaki nieźle hałasowały już o piątej rano.  

4n

Natomiast z dobrych rzeczy wymienić warto:

1. Smaczne jedzenie (recenzja jest tutaj: Restauracja Pensjonatu Łysica (Świętokrzyskie) wciąż warta polecenia. Tym razem było śniadanie)

 2. Strefę spa:

7n

- basen (choć jest nieduży),

8n

- sauna,

10n

- grota solna

11n

oraz

- idealne położenie, jeśli chodzi o wycieczki.

5n

W pobliżu warto zobaczyć:

- Aleję Miniatur „Wonderful World” w Krajnie Zagórzu koło Św. Katarzyny

- Ruiny i otoczenie bodzentyńskiego zamku

- Zalew w Wilkowie

- „Szklany Dom” Żeromskiego w Ciekotach

- Mauzoleum Martyrologii Wsi Polskich w Michniowie

Skąd:

POZNAJ Z POLĄ NEIS SĄSIADÓW POLSKI

Niemcy

flaga niemiec mala

Rosja

flaga-rosji-mala

Litwa

flaga-litwy-mala

Białoruś

flaga-bialorusi-mala

Ukraina

flaga-ukrainy-mala

Słowacja

flaga-slowacji-mala

Czechy

flaga-czech-mala
Niemcy Rosja Litwa Białoruś Ukraina

Słowacja

Czechy