Poznaj Polskę i
jej sąsiadów z Polą Neis 

Rekord Polski w liczbie odwiedzonych muzeów, restauracji i atrakcyjnych miejsc.
Polish English French German Italian Portuguese Russian Spanish
reklama1
reklama2
reklama3
reklama4
reklama5
reklama6
reklama7
reklama8
reklama9
r10
r11
r12
r13
r14 
r15 
r16 
r17 
 r18
r19 
 r20
r21 
 r22
 r24
 r25
 r26
 r27
r28 
r29 
r30 
r33 
Utworzono: 31.08.2017r.

Znamy tajemnice chińskiej kuchni

Znamy tajemnice chińskiej kuchni Autor: Newsrm

Wystarczą trzy podstawowe składniki i to dzięki nim potrawy zyskują zupełnie inny smak. Imbir, czosnek i por – to podstawowe składniki chińskich dań. Jak ich używać i o czym jeszcze nie możemy zapomnieć?

- Kuchnia chińska jest jak klocki LEGO. Jest dosyć swobodna jeżeli chodzi o kompozycje, natomiast są trzy składniki, które są bardzo często używane: imbir, czosnek i por. Bardzo często różne sosy są tworzone na ich bazie – mówi newsrm.tv Yajia Lin-Iwanejko, właścicielka restauracji Pańska 85.

Imbir, czosnek i por występują prawie we wszystkich potrawach.W przypadku potraw rybnych dodaje się więcej imbiru a gdy przygotowuje się wołowinę to więcej jest pora. W kuchni chińskiej często używane jest też chili, pieprz syczuański, kumin, anyż, cynamon. Nie może też zabraknąć jednego z najbardziej znanych składników jakim jest sos sojowy.

- Kuchnia chińska jest dosyć swobodna. Kiedyś ludzie mnie często pytali: ile gramów, jaka temperatura, ile czasu, a w kuchni chińskiej nie ma takich przepisów. Nie mówię pięć gramów tego, dziesięć gramów tego. Nie ma takich ścisłych przepisów, za to są one bardzo spontaniczne. Gotuje się bardzo szybko, dlatego w Chinach używa się woka – wyjaśnia  Yajia Lin-Iwanejko.

Wok daje wyższą temperaturę niż tradycyjne płaskie patelnie. Jedno danie smaży się zazwyczaj w 3 minuty. W kuchni chińskiej kucharze nie mają także tylu narzędzi. Zazwyczaj wystarcza im jeden tasak, który używany jest praktycznie do wszystkiego. Jest on bardzo ciężki i ostry, więc może kroić bardzo cienkie paseczki i w plastry.

 

 

 

Wiadomość prasowa:  Newsrm

POZNAJ Z POLĄ NEIS SĄSIADÓW POLSKI

Niemcy

flaga niemiec mala

Rosja

flaga-rosji-mala

Litwa

flaga-litwy-mala

Białoruś

flaga-bialorusi-mala

Ukraina

flaga-ukrainy-mala

Słowacja

flaga-slowacji-mala

Czechy

flaga-czech-mala
Niemcy Rosja Litwa Białoruś Ukraina

Słowacja

Czechy