Rekord Polski w liczbie odwiedzonych muzeów, restauracji i atrakcyjnych miejsc.

piątek, 11 marzec 2016 17:28

Jak mazurek to tylko z Warmii i Mazur! Kulinarna podróż do Krainy Tysiąca Jezior

Wypieki wielkanocne. Wypieki wielkanocne. freeimages.com

Klops z jajkiem i babka ziemniaczana ze skwarkami - to tylko niektóre specjały przygotowywane na Wielkanoc na Warmii i Mazurach. O charakterystycznych dla tego regionu smakołykach opowiadają przedstawicielki firmy OCTIM z Olsztynka. 

Święta i uroczystości to doskonała okazja, by przekonać się jak bogata i ciekawa jest polska kuchnia. Tradycyjne dania regionalne mogą zaskoczyć nawet największych miłośników gotowania. Przykładem tego są dania doskonale znane na Warmii i Mazurach. W Krainie Tysiąca Jezior z okazji Wielkanocy przygotowuje się m. in. babkę. Nie jest to jednak typowy, słodki wypiek z lukrem, gdyż jej składnikami są ziemniaki. Babkę okrasza się skwarkami i doprawia sporą ilością czarnego pieprzu. Równie ciekawym daniem jest klops z jajkiem. - To upieczone w foremce mięso mielone, w którego środek wkłada się ugotowane na twardo jajko - wyjaśnia Ewa Panasewicz, menadżer produktu firmy OCTIM z Olsztynka, laureata programu promocyjnego „Doceń polskie”.

Jakie specjały goszczą jeszcze na stołach mieszkańców Warmii? - W naszym regionie w Wielkanoc tradycyjnie nie może zabraknąć parzonej białej kiełbasy, tak samo jak faszerowanych jaj - mówi Ewa Panasewicz. Tak jak w innych regionach Polski, w jej północno-wschodniej części, popularnością cieszy się także żur z białą kiełbasą i świeżo tartym chrzanem. - Aby uzyskać jego charakterystyczny kwaskowy smak, warto dodać odrobinę octu, np. jabłkowego OCTIM - radzi Małgorzata Kuźniewska, menadżer produktu OCTIM.
Na deser mieszkańcy Warmii raczą się m. in. babami piaskowymi z domowym lukrem i słodkimi, pięknie zdobionymi mazurkami, bo jak mazurki, to tylko z Mazur!

 

***

Ogólnopolski Program Promocyjny „Doceń polskie”
www.docenpolskie.pl
www.blog.docenpolskie.pl
Celem programu „Doceń polskie” jest promocja wysokiej jakości produktów spożywczych dostępnych na polskim rynku. Ich selekcją, oceną i przyznaniem certyfikatu „Doceń polskie” zajmują się specjaliści zawodowo związani z żywnością i technologią żywienia, którzy tworzą Lożę Ekspertów. Zasiadają w niej m.in. członkowie Fundacji Klubu Szefów Kuchni.
Twórca programu „Doceń polskie” jest  także organizatorem projektu BlogerChef (blogerchef.pl) - innowacyjnego przedsięwzięcia skierowanego do blogerów kulinarnych. 

Wiadomość prasowa: Adventure Media 

Przeczytaj także:

Czekoladowe muffinki z maślanką

Wiosenna sałatka z jajem, łososiem wędzonym i dresingiem cebulowo-miodowym

Żurek - smaczna i pożywna zupa

POZNAJ Z POLĄ NEIS SĄSIADÓW POLSKI

Niemcy

flaga niemiec mala

Rosja

flaga-rosji-mala

Litwa

flaga-litwy-mala

Białoruś

flaga-bialorusi-mala
Niemcy Rosja Litwa Białoruś

Ukraina

flaga-ukrainy-mala

Słowacja

flaga-slowacji-mala

Czechy

flaga-czech-mala
 
Ukraina Słowacja Czechy  

Kontakt

Cała turystyczna Polska w jednym miejscu!

Dziennik turystyczno-kulinarny

Poznaj Polskę i jej sąsiadów z Polą Neis

E-mail: polaneis@polaneis.pl

WWW: polaneis.pl

www.beautifulpoland.eu

Sygn. akt I Ns Rej. Pr. 17/16 SO w Łodzi

Redakcja:

ul. Mazowiecka 54

96-330 Budy Zaklasztorne

Tel.: 514220640 

Fax: 46 8310290

Wydawca:

ul. Łagiewnicka 54/56, lok. 20/A/324

91-463 Łódź

Szukaj

Menu

tool