Poznaj Polskę i
jej sąsiadów z Polą Neis 

Rekord Polski w liczbie odwiedzonych muzeów, restauracji i atrakcyjnych miejsc.
Polish English French German Italian Portuguese Russian Spanish
reklama1
reklama2
reklama3
reklama4
reklama5
reklama6
reklama7
reklama8
reklama9
r10
r11
r12
r13
r14 
r15 
r16 
r17 
 r18
r19 
 r20
r21 
 r22
 r24
 r25
 r26
 r27
r28 
r29 
r30 
r33 
Utworzono: 07.03.2013r.

Pozytywnie trudna droga do zdrowia

Pola Neis Pola Neis
Na widok szczupłej, umięśnionej, pełnej wdzięku, sprężystości i szczęśliwej osoby zawsze czułam ukłucie w sercu. Co ona robi, że tak wygląda?  – pytałam siebie. Na zazdrosnym ukłuciu jednak pozostawałam tłumacząc sobie, że ta rzeźba, gibkość i gracja wymagają pewnie dużego wysiłku, systematyczności i czasu.
Nie pomyliłam się! Wprawdzie nigdy sport nie był mi obcy, jednak z jego dobrodziejstwa korzystałam okazjonalnie. Do dnia, w którym odkryłam wręcz czarodziejską moc płynącą z uprawiania jogi. Dzięki niej pokonałam własne lęki i słabości. Joga pozwoliła mi wyjść z niejednej zdrowotnej opresji. Zyskałam siłę, zgrabność i spokój. Obdarowała mnie niespożytą energią, którą mogę wykorzystywać w innych dyscyplinach sportu.  Pływam, jeżdżę na rowerze, gram w piłkę, kometkę, spaceruję … . Po prostu wyciskam s i ó d m e poty, ale czy ktoś mi mówił, że będzie łatwo? 
O dziwo, czym bardziej zmuszam mięśnie do wysiłku, tym lepiej się czuję. A dzień bez ćwiczeń jest dla mnie dniem straconym. Nawet ma to naukowe uzasadnienie: zmuszając ciało do wysiłku fizycznego, organizm pozbywa się hormonów stresu i zwiększa wydzielanie substancji odpowiedzialnych za uspokojenie i zmniejszenie bólu. Do naszych komórek dociera więcej tlenu, lepiej pracują wszystkie mięśnie, organy. A skoro nasz organizm otrzymuje taki zastrzyk energii, to  czujemy się zdrowsi i młodsi. Częściej na naszych twarzach gości uśmiech, a widok wysportowanej osoby nie przyprawia – przynajmniej mnie - już o palpitację serca.

POZNAJ Z POLĄ NEIS SĄSIADÓW POLSKI

Niemcy

flaga niemiec mala

Rosja

flaga-rosji-mala

Litwa

flaga-litwy-mala

Białoruś

flaga-bialorusi-mala

Ukraina

flaga-ukrainy-mala

Słowacja

flaga-slowacji-mala

Czechy

flaga-czech-mala
Niemcy Rosja Litwa Białoruś Ukraina

Słowacja

Czechy