Poznaj Polskę i
jej sąsiadów z Polą Neis 

Rekord Polski w liczbie odwiedzonych muzeów, restauracji i atrakcyjnych miejsc.
Polish English French German Italian Portuguese Russian Spanish
reklama1
reklama2
reklama3
reklama4
reklama5
reklama6
reklama7
reklama8
reklama9
r10
r11
r12
r13
r14 
r15 
r16 
r17 
 r18
r19 
 r20
r21 
 r22
 r24
 r25
 r26
 r27
r28 
r29 
r30 
r33 
Utworzono: 19.12.2017r.

XVII Gwiazdka Serc

Gwiazdka Serc na deskach RCK. Gwiazdka Serc na deskach RCK. Autor: Adventure Media.

W piątek, 15 grudnia, sala Raciborskiego Centrum Kultury przeobraziła się w miejsce pełne muzyki, wspaniałej atmosfery, zabawnych skeczy i historycznych wzmianek dotyczących Raciborza. W związku z okrągłym jubileuszem, tegoroczna edycja Gwiazdki Serc odbyła się pod hasłem „800-lecie! Co o tym wiecie?” .

Gwiazdka Serc 2017 7

Koncert otworzył Tadeusz Ekiert, prezes Raciborskiej Izby Gospodarczej. - Spotykamy się tutaj już po raz XVII! Każdy koncert jest wyjątkowy. Co roku, na scenie gościmy wielu wspaniałych artystów, którzy prezentują publiczności swoją twórczość, a tym samym pasję i zaangażowanie. W tym roku hasło przewodnie to „800-lecie! Co o tym wiecie?”, bowiem Racibórz obchodzi swój jubileusz nadania praw miejskich. To piękne wydarzenie, i niezmiernie się cieszę, że Gwiazdka Serc może się w nie wpisać – powiedział Tadeusz Ekiert, prezes Raciborskiej Izby Gospodarczej. -  Jest jednak jedna rzecz, która zawsze pozostanie bez zmian – cel koncertu. Dzięki temu, że jesteście z nami, kupiliście bilety – cegiełki pomagacie tym, którzy najbardziej potrzebują wsparcia. Raz jeszcze dziękuję za przybycie i życzę wspaniałej zabawy – dodał prezes RIG. W trakcie inauguracji wystąpił Marek Labus prezentując wiersz swojego autorstwa. Zaraz za nim wyświetlono powitalne wideo pochodzącej z Rudnika k. Raciborza aktorki filmowej i teatralnej, Magdaleny Walach, absolwentki krakowskiej PWST. Artystka życzyła gościom wspaniałej zabawy i wyśmienitej atmosfery oraz wesołych świąt.

RACIBÓRZ DAWNIEJ

Program tegorocznego koncertu podzielono na dwie części. Pierwszą z nich rozpoczęła historyczna prezentacja Grzegorza Wawocznego. Zaraz po niej widzowie mogli wysłuchać skeczu pt. „Początki Raciborza”, który przedstawili prowadzący koncert- Marek Kurpis i Mariusz Kaleta. Obaj panowie, towarzyszyli gościom do końca wydarzenia.

Jednym z pierwszych występów tegorocznej Gwiazdki Serc był skecz „Deal” w wykonaniu Prezydenta Miasta Mirosława Lenka oraz Lucyny Siwek i Leszka Iwulskiego, przedstawicieli Bura Obsługi Prezydenta wraz z dziennikarką radiową Kamilą Besz.

Następnie utwór renesansowy zaprezentowali widowni członkowie raciborskiego Zespołu Muzyki Dawnej PSM. Po występie Zespołu Dariusz Krzyżyk zagrał w skeczu pt. „Książę Mieszko Plątonogi”. Z kolei burmistrzowie i wójtowie, w przedstawieniu ukazującym nadanie praw miejskich Raciborzowi, zawarli najważniejsze momenty tego ważnego wydarzenia.

Następnie na scenie spotkały się dwie panie dyrektor; Joanna Maksym-Benczew (Raciborskie Centrum Kultury) oraz Agnieszka Busuleanu (Młodzieżowy Dom Kultury), które wspólnie zaśpiewały utwór pt. „Czeska piosenka”. Kolejno zebrani mogli podziwiać emocjonalne przedstawienie pt. „Spalenie czarownicy” (ks. Adrian Bombelek, Katarzyna Ekiert, Los Izbos) oraz mrożący krew w żyłach skecz – „Leczenie w średniowieczu” prezentowany przez małżeństwo raciborskich lekarzy, państwa Gamrotów.

Marzena Korzonek, polska wokalistka, która na swoim koncie ma wiele cennych nagród m.in. wygraną w finale Szansy na Sukces, czy konkursie Debiuty na Festiwalu w Opolu zaśpiewała przebój Maryli Rodowicz, „Kolorowe jarmarki”. Kolejna raciborzanka, Katarzyna Ekiert, przy akompaniamencie Marka Kudera wprawiła publiczność w stan melancholii, wykonując utwór Ireny Santor „Powrócisz tu”. Na tym nie koniec muzycznych uniesień, bowiem wybuchowe trio smyczkowe Appassionato połączyło skecz z utworem muzycznym i zaprezentowało gościom powrót króla Jana Kazimierza do Polski. Grzegorz Łomnicki natomiast zaśpiewał piosenkę pod tytułem „Racibórz moje miasto”. Występ poświęcony powstaniu Browaru Raciborskiego przygotowała kornicka firma EKO-OKNA S.A.

RACIBÓRZ W OSTATNICH WIEKACH

Drugą cześć koncertu rozpoczął zespół Pompa Band, piosenką pt. „Sen o Raciborzu”. Natomiast  Katarzyna i Jerzy Wiśniewscy przedstawili utwór pt. „Ostatnia nocka”. Raciborski zespół taneczny Skaza, pod przewodnictwem Manueli Krzykały porwał publiczność przepiękną choreografią „Broadway Jazz”. Następnie Zbigniew Woźniak, wyrecytował wiersz swojego autorstwa – „Belle Epoque”.

Wówczas drugi raz tego wieczoru, na scenie pojawił się zespół Skaza wraz z Marzeną Korzonek przedstawiając publice przepiękne połączenie tańca i śpiewu w klimacie burleski. Po chwili widzowie mogli udać się w świat magii i duchów, bowiem nietuzinkowi Los Izbos przeprowadzili prawdziwy seans spirytystyczny. Aleksandra Dik i Katarzyna Ekiert, przedstawicielki Adventure Media, zaprezentowały zebranym zabawny skecz o Krzysztofku, Julia Parzonka monodram „Raciborska Mumia”, a Straż Graniczna dwa utwory muzyczne.

Na deskach RCK zaprezentowała się także redakcja tygodnika Nowin Raciborskich, odśpiewując piosenkę poświęconą swojej historii. Tradycyjnie już na zakończenie wydarzenia, wszyscy artyści wykonali wspólnie utwór muzyczny. W tym roku było to kultowe „Tyle słońca” Anny Jantar.

Na koniec warto przypomnieć, że Gwiazdka Serc to koncert charytatywny, z którego dochód w całości przekazywany jest potrzebującym dzieciom z powiatu raciborskiego. W rolę artystów amatorów wcielają się znane raciborskie osobistości: samorządowcy, nauczyciele, przedstawiciele największych raciborskich przedsiębiorstw. Gwiazdce towarzyszy także aukcja charytatywna. W tym roku do wylicytowania są: sukienka i daszek z autografem Agnieszki Radwańskiej, piłka i zdjęcie z autografem Kuby Błaszczykowskiego, płyta winylowa zespołu LOMBARD „Live” z podpisami zespołu oraz książka z nutami i słowami piosenek z płyty „Szara maść” zespołu Lombard. 

Gwiazdka Serc 2017 3

Gwiazdka Serc 2017 1

Gwiazdka Serc 2017 4

Gwiazdka Serc 2017 5

\Gwiazdka Serc 2017 6

Fot.: Adventure Media

 

  • Wiadomość prasowa: Adventure Media

POZNAJ Z POLĄ NEIS SĄSIADÓW POLSKI

Niemcy

flaga niemiec mala

Rosja

flaga-rosji-mala

Litwa

flaga-litwy-mala

Białoruś

flaga-bialorusi-mala

Ukraina

flaga-ukrainy-mala

Słowacja

flaga-slowacji-mala

Czechy

flaga-czech-mala
Niemcy Rosja Litwa Białoruś Ukraina

Słowacja

Czechy