Poznaj Polskę i
jej sąsiadów z Polą Neis 

Rekord Polski w liczbie odwiedzonych muzeów, restauracji i atrakcyjnych miejsc.
Polish Czech English German Lithuanian Russian Slovak Ukrainian
STREFA CZYTELNIKA

STREFA CZYTELNIKA

Byłeś w ciekawym miejscu? Chciałbyś, aby inni go także poznali? Prześlij zdjęcia, opisz swoje wrażenia. Chciałbyś coś skomentować?

 

Ta strefa jest dla Ciebie!



Prześlij wiadomość / artykuł / informację na adres e-mail:  polaneis@polaneis.pl

Nota prawna

Przesyłając do Strefy Czytelnika zdjęcia oraz teksty - ich nadawca automatycznie oświadcza, że ma do nich prawo oraz wyraża zgodę na ich bezpłatną publikację na portalu Poznaj Polskę i jej sąsiadów z Polą Neis (http://polaneis.pl/), a także na stronach Poli Neis na Google+ i Facebook.

 

Światowy Dzień Zespołu Downa to święto, które corocznie obchodzone jest 21 marca, z inicjatywy Europejskiego Stowarzyszenia Zespołu Downa. Zostało ono ustanowione w 2005 roku. Data 21 marca nie jest przypadkowa: nawiązuje bowiem do dodatkowego, trzeciego chromosomu w 21. parze chromosomów u osób z zespołem Downa. Symbolem tego dnia są kolorowe skarpetki nie do pary.

Pierwszy historyczny spacer odbył się w niedzielę 18 lutego w Otrębusach i był zatytułowany „Sekrety Toeplitzówki i skarby sztuki ludowej”. 

Ruszyło głosowanie w ogólnopolskim konkursie na najlepszą samorządową inwestycję współfinansowaną z Funduszy Europejskich.

niedziela, 04 luty 2024 16:21

Wirtualna strzelnica w Otrębusach

31 stycznia 2024 r. odbyło się otwarcie strzelnicy w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Otrębusach (woj. mazowieckie).

Muzeum – Kaszubski Park Etnograficzny im. Teodory i Izydora Gulgowskich we Wdzydzach ogłasza nabór na wolne stanowisko pracy - główny ksiegowy.

W 2023 r. Miejsce Pamięci odwiedziło ponad 1,67 miliona osób. To 41 procent więcej niż w roku poprzednim. Obecnie po Miejscu Pamięci oprowadza 324 przewodników w 20 językach. Największą grupę odwiedzających w 2023 r. stanowiły osoby z Polski. Kolejnymi krajami, z których przyjeżdżali odwiedzający były: Wielka Brytania, Czechy, Niemcy, Hiszpania, Stany Zjednoczone, Włochy, Francja, Słowacja i Niderlandy. 

Muzeum Witolda Gombrowicza zostało otwarte w październiku 2009 roku. Działa w zabytkowym pałacu o powierzchni 573 m kw., w którym prezentuje stałą ekspozycję. Organizowane cyklicznie wydarzenia kulturalne (spotkania literackie, dyskusje, panele, koncerty) odbywają się w jednej z sal wystawienniczych.   21 grudnia 2023 roku podpisana została umowa z wykonawcą, która zamyka wieloletni okres przygotowań do rozbudowy muzeum we Wsoli - oddziału Muzeum Literatury w Warszawie.

Nabór na stanowisko w Miejskim Centrum Kultury w Skarżysku-Kamiennej.

8 grudnia 2023 r. w Galerii ART FOTO Regionalnego Ośrodka Kultury w Częstochowie odbyło się wręczenie nagród i otwarcie wystawy z pracami laureatów XXVII Wojewódzkiego Konkursu Plastycznego dla dzieci i młodzieży z niepełnosprawnością intelektualną, ruchową oraz niepełnosprawnościami sprzężonymi.

4 grudnia w Muzeum Historii Polski w Warszawie odbyło się 38. posiedzenie Międzynarodowej Rady Oświęcimskiej. Obradom przewodniczył dr hab. Grzegorz Berendt. W posiedzeniu wziął także udział wiceminister kultury i dziedzictwa narodowego Jarosław Sellin.

Strona 1 z 87

POZNAJ Z POLĄ NEIS SĄSIADÓW POLSKI

Niemcy

flaga niemiec mala

Rosja

flaga-rosji-mala

Litwa

flaga-litwy-mala

Białoruś

flaga-bialorusi-mala

Ukraina

flaga-ukrainy-mala

Słowacja

flaga-slowacji-mala

Czechy

flaga-czech-mala
Niemcy Rosja Litwa Białoruś Ukraina

Słowacja

Czechy