Poznaj Polskę i
jej sąsiadów z Polą Neis 

Rekord Polski w liczbie odwiedzonych muzeów, restauracji i atrakcyjnych miejsc.
Polish English French German Italian Portuguese Russian Spanish
reklama1
reklama2
reklama3
reklama4
reklama5
reklama6
reklama7
reklama8
reklama9
r10
r11
r12
r13
r14 
r15 
r16 
r17 
 r18
r19 
 r20
r21 
 r22
 r24
 r25
 r26
 r27
r28 
r29 
r30 
r33 
TO MI SIĘ NIE PODOBA

TO MI SIĘ NIE PODOBA

Puławy będąc przez 100 lat rezydencją Czartoryskich były ważnym, konkurującym ze stolicą ośrodkiem politycznym i kulturalnym. Znaczenie rezydencji wzrosło za sprawą Adama Kazimierza ks. Czartoryskiego i jego żony Izabeli z Flemingów. W parku wzniesiono szereg budowli, m. in. Świątynię Sybilli (1801) i Dom Gotycki (1809), w których ulokowano pamiątki historyczne i dzieła sztuki. Z XIX w. pochodzą także Schody angielskie, które łączyły park górny z ogrodem dolnym w miejscu dawnego…

Tak wygląda płot nieborowskiego założenia pałacowo-ogrodowego przy głównej ulicy w miejscowości. Przy nim jest parking dla odwiedzających pałac. 

Tegoroczny 21. Maraton Pływacki im. Pawła Pioruna nie zapisze się dobrze w pamięci. Po pierwsze, mimo wspaniałej pogody do zawodów zgłosiło się niewielu uczestników. Po drugie, wydarzyło się coś, co nie miało prawa się zdarzyć - brak szacunku dla przegranych.

Zdjęcia wykonałam niedaleko miejscowości Piekło w gminie Końskie (Świętokrzyskie) w pobliżu Skałek Piekło-Gatniki. Przy Skałkach urządzono punkt do odpoczynku (i ćwiczeń - tablica z ćwiczeniami Nordic Walking Park), zupełnie zapominając o systematycznym wywozie śmieci. I wygląda to fatalnie. 

Podczas moich licznych podróży, po raz pierwszy spotkałam się z sytuacją, kiedy nie mogłam zrobić zdjęć w miejscu udostępnionym zwiedzającym. Wręcz przeciwnie, osoby oprowadzające, przewodnicy nawet zachęcają do fotografowania.    Tutaj nie, czego przyznam zupełnie nie rozumiem (zresztą pani oprowadzająca i uruchamiająca poszczególne gabloty szopki też nie za bardzo wiedziała dlaczego jest taki zakaz).      

W Łodzi są dwa hotele Ambasador - jeden w centrum, drugi w dzielnicy Chojny. Odwiedziłam ten drugi. Hotel wybrałam ze względu na basen. Jednak na miejscu przeżyłam rozczarowanie. 

Jeszcze dwa lata temu, w sezonie letnim, czteroosobowa rodzina (rodzice plus dwójka dzieci) mogła w niedziele i święta spędzić cały dzień na Termach w Mszczonowie za 110 zł. Obecnie ta sama rodzina za całodzienny pobyt będzie musiała zapłacić ... min. 500 zł. 

sobota, 28 luty 2015 18:30

Myśliwym mówię nie!

Dziwię się, że w XXI wieku są jeszcze zwolennicy i propagatorzy polowań i uśmiercania zwierzyny leśnej. Jaka idea przyświeca dzisiejszym myśliwym, bo chyba nie humanitaryzm?  Śmieszne i zarazem tragiczne.   

Za jednodniowy (w tygodniu) pobyt w hotelu w Centralnym Ośrodku Sportu w Spale trzeba zapłacić 150 zł od osoby. W ramach tej opłaty jest śniadanie oraz darmowy wstęp na basen. Niestety na tym koniec.  Za korzystanie z pozostałej infrastruktury (hale sportowe, siłownie, stadiony z bieżniami itp.) trzeba płacić dodatkowo, i to niemało. Kiedyś w COS wszystkie obiekty sportowe goście hotelowi mogli wykorzystywać za darmo. Jak widać te czasy minęły bezpowrotnie.…

czwartek, 06 listopad 2014 12:17

Przykra niespodzianka na zamku w Krasiczynie

Mimo że była godzina 15.00, nie mogłam zwiedzić wnętrz zamkowych. Zamek był otwarty, był też przewodnik. Niestety nie opłacało się oprowadzanie dwóch osób. Co dziwne, z taką sytuacją miałam do czynienia po raz pierwszy. Zwiedzając podobne placówki, przewodnik był do dyspozycji nawet dla jednej osoby. Ogólnodostępny był dziedziniec zamkowy i park. 

startpoprz.12nast.koniec
Strona 1 z 2

POZNAJ Z POLĄ NEIS SĄSIADÓW POLSKI

Niemcy

flaga niemiec mala

Rosja

flaga-rosji-mala

Litwa

flaga-litwy-mala

Białoruś

flaga-bialorusi-mala

Ukraina

flaga-ukrainy-mala

Słowacja

flaga-slowacji-mala

Czechy

flaga-czech-mala
Niemcy Rosja Litwa Białoruś Ukraina

Słowacja

Czechy