Poznaj Polskę i
jej sąsiadów z Polą Neis 

Rekord Polski w liczbie odwiedzonych muzeów, restauracji i atrakcyjnych miejsc.
Polish English French German Italian Portuguese Russian Spanish
reklama1
reklama2
reklama3
reklama4
reklama5
reklama6
reklama7
reklama8
reklama9
r10
r11
r12
r13
r14 
r15 
r16 
r17 
 r18
r19 
 r20
r21 
 r22
 r24
 r25
 r26
 r27
r28 
r29 
r30 
r33 
TO MI SIĘ PODOBA

TO MI SIĘ PODOBA

Janowiczki to wieś położona w województwie małopolskim, w powiecie miechowskim, w gminie Racławice. 4 kwietnia 1794 roku miała tu miejsce słynna bitwa pod Racławicami. W 1934 r. przez okoliczną ludność i wojsko został usypany Kopiec Kościuszki.

Każdy cyklista, który wyrusza na wycieczkę rowerem wie jak to jest, kiedy pojawia się problem: awaria. A konkretnie moment, kiedy bezradni rozglądamy się wokół za jakimś sklepem czy punktem napraw, bo nie wzięliśmy ze sobą podstawowych narzędzi czy zapasowej dętki.  

Gmina Witkowo położna jest na południowy wschód od Gniezna, w jednym z ładniejszych zakątków Wielkopolski. Część zachodnia i centralna posiada charakter rolniczy, natomiast część północna i wschodnia gminy pokryta jest w dużej mierze lasami oraz jeziorami. Na północno-wschodnich obszarach gminy znajdują się atrakcyjne ośrodki wypoczynkowe umiejscowione na terenach rekreacyjnych wśród lasów i jezior, z których największym jest Ośrodek Wypoczynkowy w Skorzęcinie  - przeczytaj: Największy kompleks turystyczny w Wielkopolsce zapada już…

czwartek, 22 wrzesień 2016 16:15

Biszkopty bez polepszaczy w Witkowie

Witkowo to miejscowość położona w powiecie gnieźnieńskim, w woj. wielkopolskim. Centralnym punktem miasta jest czworoboczny rynek z kościołem św. Mikołaja. I właśnie niedaleko rynku, przy jednej z ulic natrafiłam na sklep, w którym kupiłam biszkopty. 

niedziela, 11 wrzesień 2016 14:23

Kolorowe wstążki na Starym Rynku w Łodzi

W sierpniu, nad centralnym placem Starego Rynku zawisły mieniące się kolorami wstążki. Swoją lekkością i żywymi barwami wprowadziły w przestrzeń, jak dotąd trochę smutnego i zaniedbanego rynku, wiele radości.

W ofercie handlowej z roku na rok mamy coraz większy wybór napojów – gazowanych i niegazowanych, z alkoholem i bez. Producenci kuszą nas wyszukanymi smakami, powrotem do tradycyjnych receptur. Na taką właśnie nowość: „Jałowiec”  – napój gazowany bezalkoholowy, trafiłam (i kupiłam) odwiedzając Centrum Edukacji Browarniczej przy ul. Szewskiej 2 w Piotrkowie Trybunalskim.

wtorek, 30 sierpień 2016 19:13

Chleb orkiszowy z opisem w Żarkach

W sprzedaży spotkałam już wiele wersji chlebów orkiszowych. Jednak ten, kupiony w Żarkach (woj. śląskie, pow. myszkowski) w Piekarni-Cukierni Wielgomłyny w Starym Rynku, był jednym z lepszych, które jadłam. Wzbogacony dużą ilością ziaren siemienia lnianego i słonecznika smakował wybornie.    

Wystawa zdjęciowa Szlaku Orlich Gniazd znajduje się na pierwszym piętrze gminnego budynku (ul. Szczekocińska 18). Autorem fotografii jest podróżnik i fotograf Jakub Krawczyk. Na wystawie prezentuje on walory turystyczne Jury Krakowsko-Częstochowskiej, jak sam podkreśla, uchwycone w nietypowy sposób - nocą.  

niedziela, 28 sierpień 2016 12:50

Plac Króla Kazimierza III Wielkiego w Przyrowie

Przyrów (woj. śląskie, powiat częstochowski) położony jest przy drodze wojewódzkiej nr 793 łączącej Siewierz z miejscowością Św. Anna. Miasteczko otrzymało prawa miejskie z rąk króla Kazimierza Wielkiego w 1369 roku.

wtorek, 16 sierpień 2016 12:28

Kramik z płodami rolnymi

Zdjęcia zrobione w dniu 13 sierpnia w miejscowości  Radzyń (Łódzkie), w połowie drogi pomiędzy Besiekierami, gdzie są ruiny zamku gotyckiego (przeczytaj:  Ruiny zamku w Besiekierach. Jedna z atrakcji Centralnego Łuku Turystycznego) a Kłodawą. 

startpoprz.1234nast.koniec
Strona 1 z 4

POZNAJ Z POLĄ NEIS SĄSIADÓW POLSKI

Niemcy

flaga niemiec mala

Rosja

flaga-rosji-mala

Litwa

flaga-litwy-mala

Białoruś

flaga-bialorusi-mala

Ukraina

flaga-ukrainy-mala

Słowacja

flaga-slowacji-mala

Czechy

flaga-czech-mala
Niemcy Rosja Litwa Białoruś Ukraina

Słowacja

Czechy