Poznaj Polskę i
jej sąsiadów z Polą Neis 

Rekord Polski w liczbie odwiedzonych muzeów, restauracji i atrakcyjnych miejsc.
Polish English French German Italian Portuguese Russian Spanish
reklama1
reklama2
reklama3
reklama4
reklama5
reklama6
reklama7
reklama8
reklama9
r10
r11
r12
r13
r14 
r15 
r16 
r17 
 r18
r19 
 r20
r21 
 r22
 r24
 r25
 r26
 r27
r28 
r29 
r30 
r33 
Utworzono: 07.09.2017r.

25. edycja Europejskich Dni Dziedzictwa w Radziszowie

Przed nami 25. edycja Europejskich Dni Dziedzictwa pod hasłem „Krajobraz dziedzictwa – dziedzictwo krajobrazu”. Europejskie Dni Dziedzictwa to idea mająca na celu upowszechnianie wiedzy na temat dziedzictwa kulturowego, historii i kultury. To wspaniała inicjatywa, która we wrześniu łączy wszystkie kraje Europy.

25. edycja Europejskich Dni Dziedzictwa w Radziszowie

 

EDD to swoisty manifest wskazujący szerokiemu audytorium właściwe miejsce jakie zajmuje i powinno zajmować dziedzictwo, jego znaczenie i rolę w kształtowaniu naszej tożsamości i przestrzeni. To także ciekawa oferta spędzania czasu wolnego, która prowokuje do refleksji, zgłębienia wiedzy, a także stawia pytania o potrzebę ochrony dziedzictwa dla przyszłych pokoleń.  

Podczas tej jubileuszowej edycji święta zabytków w województwie małopolskim odbędzie się ponad 230 wydarzeń w 48 miejscowościach. Wstęp na wszystkie wydarzenia EDD jest bezpłatny.  

Stowarzyszenie „Nasz Radziszów”, Radziszów, ul. Szkolna 4 zaprasza w dniach 9-10 września (sobota-niedziela) o godz. 12.00, 14.00 i 16.00 na spacer edukacyjny pod hasłem: „Od ogrodów dworskich do ogrodów plebańskich - zmiany w krajobrazie Radziszowa w zakolu rzeki Skawinki”.

 

  • Początek spaceru w ogrodzie dworskim.         
  • Przewodnikami będą członkowie Stowarzyszenia „Nasz Radziszów”.  

 

Podczas spaceru będzie prezentowany Dwór Dzieduszyckich i jego otoczenie, tzw. ogród dworski, z ukazaniem zmian od XIX do XXI wieku oraz pozostałe z dawnej zabudowy dworskiej budynki: oficyny podworskie (obecnie przedszkole), młyn (obecnie budynek mieszkalny). Następnie będzie można obejrzeć kościół z plebanią i otoczeniem tzw. ogrodem plebańskim.

Na trasie spaceru będą prezentowane wystawy plenerowe ukazujące zmiany w krajobrazie ogrodów wiejskich w centrum Radziszowa oraz widoków ogólnych miejscowości z jej zabytkową zabudową. Interesującym uzupełnieniem tego wydarzenia będzie prezentacja projektów zagospodarowania przestrzennego najważniejszych miejsc wsi, wykonanych jako praca dyplomowa młodej mieszkanki Radziszowa.

Serdecznie zapraszamy!

Stowarzyszenie „Nasz Radziszów”

  • Wiadomość prasowa: UM Skawina

POZNAJ Z POLĄ NEIS SĄSIADÓW POLSKI

Niemcy

flaga niemiec mala

Rosja

flaga-rosji-mala

Litwa

flaga-litwy-mala

Białoruś

flaga-bialorusi-mala

Ukraina

flaga-ukrainy-mala

Słowacja

flaga-slowacji-mala

Czechy

flaga-czech-mala
Niemcy Rosja Litwa Białoruś Ukraina

Słowacja

Czechy