Poznaj Polskę i
jej sąsiadów z Polą Neis 

Rekord Polski w liczbie odwiedzonych muzeów, restauracji i atrakcyjnych miejsc.
Polish English French German Italian Portuguese Russian Spanish
reklama1
reklama2
reklama3
reklama4
reklama5
reklama6
reklama7
reklama8
reklama9
r10
r11
r12
r13
r14 
r15 
r16 
r17 
 r18
r19 
 r20
r21 
 r22
 r24
 r25
 r26
 r27
r28 
r29 
r30 
r33 
WYDARZENIA i KALENDARZ IMPREZ

WYDARZENIA i KALENDARZ IMPREZ

W piątek, 17 listopada rozpoczął się Ramen Festiwal. Przez 10 dni japońska zupa królować będzie w łódzkich restauracjach. To kulinarne wydarzenie to nie tylko gratka dla łodzian i smakoszy kuchni z Kraju Kwitnącej Wiśni, ale także konkurs dla lokali gastronomicznych.

sobota, 18 listopad 2017 10:08

Człowiek w Zagrożeniu już wkrótce

21 listopada br. w Muzeum Kinematografii w Łodzi rozpocznie się 27. Festiwal Mediów Człowiek w Zagrożeniu. To wyjątkowe wydarzenie, podczas którego zaprezentowane zostaną najciekawsze filmy dokumentalne i reportaże telewizyjne z Polski i świata.

sobota, 18 listopad 2017 09:49

Geniusz Gombrowicza

W ostatnią niedzielę listopada w Muzeum Witolda Gombrowicza we Wsoli odbędzie się dyskusja poświęcona biografii Witolda Gombrowicza "Gombrowicz. Ja, Geniusz" wydanej przez Wydawnictwo Czarne i Muzeum Literatury im. Adama Mickiewicza.O książce rozmawiać będą: Klementyna Suchanow - autorka oraz prof. Jerzy Jarzębski - wybitny znawca twórczości Gombrowicza. Klementyna Suchanow, fot. Tomek Prokop

sobota, 18 listopad 2017 09:38

Historia Scepusii II

Instytut Słowacki w Warszawie i Polsko-Słowacka Komisja Nauk Humanistycznych zapraszają 23 listopada o godz. 17.30 na prezentację książki Historia Scepusii II.

sobota, 18 listopad 2017 09:27

HAIKU na Kaszubach

Muzeum Piśmiennictwa i Muzyki Kaszubsko - Pomorskiej w Wejherowie zaprasza 25.11.2017 o godz. 17.00 na wieczór wokół polskiej i kaszubskiej poezji HAIKU oraz spotkanie z gośćmi specjalnymi: Dariuszem Brzóską - Brzóskiewiczem, Witoldem Bobrowskim, dr hab. Adelą Kuik-Kalinowską.

piątek, 17 listopad 2017 20:04

Brzoza w kulturze słowiańskiej

Centrum Kultury Prawosławnej, Centrum Kulturalne Białorusi w Warszawie oraz Fundacja Polonia Union zapraszają 19 listopada na spotkanie Brzoza w kulturze słowiańskiej.

piątek, 17 listopad 2017 10:37

Nostalgia Festival Poznań 2017

Nostalgia Festival Poznań od dziesięciu lat prezentuje zjawiska współczesnej muzyki krajów Europy środkowej, wschodniej i południowej. W tym roku organizatorzy zapraszają na specjalną, jubileuszową edycję festiwalu muzyki poświęconej "Pieśni wspólnej".

piątek, 17 listopad 2017 10:25

X Turniej Kół Gospodyń Wiejskich

W rywalizacji wezmą udział drużyny – Koła Gospodyń Wiejskich z Bełku, Czuchowa, Dębieńska, Książenic, Palowic i Przegędzy. Zmagania drużyn oceniać będzie jury. Tegoroczne konkurencje turnieju to scenka kabaretowa "Za płotem u sąsiada" oraz piosenka związana z górnictwem. Turniej poprowadzi Kapela z Naszego Miasteczka.

Centrum Kulturalno - Biblioteczne w Dobrym Mieście i Towarzystwo Kultury Teatralnej Warmii i Mazur zapraszają do udziału w oryginalnym projekcie promującym kulturę żywego słowa – IV Festiwalu Sztuki Czytania. Teatr, literatura, czytelnictwo stanowią wspaniałą i naturalną możliwość porozmawiania na poziomie problemowym, ideowym, estetycznym. To wyzwanie artystyczno - edukacyjne, które staje się ważnym wydarzeniem na mapie kulturalnej województwa warmińsko - mazurskiego. Czwarta edycja festiwalu odbędzie się w terminie 22 – 25…

W ostatni weekend listopada Muzeum Kolejnictwa na Śląsku zaprasza do wspólnego świętowania jednego z najważniejszych, jeśli nie najważniejszego, dnia w kalendarzu każdego człowieka kolei – Dnia Kolejarza. W tym roku nie spotkamy się na kolejowym szlaku, ale zaprosimy Państwa na naszą muzealną bocznicę, gdzie kuratorskie oprowadzania prowadził będzie „Tata” – Zbigniew Gryzgot, prawdopodobnie najdłużej pracujący w zawodzie kolejarz w Polsce.

Strona 1 z 396

POZNAJ Z POLĄ NEIS SĄSIADÓW POLSKI

Niemcy

flaga niemiec mala

Rosja

flaga-rosji-mala

Litwa

flaga-litwy-mala

Białoruś

flaga-bialorusi-mala

Ukraina

flaga-ukrainy-mala

Słowacja

flaga-slowacji-mala

Czechy

flaga-czech-mala
Niemcy Rosja Litwa Białoruś Ukraina

Słowacja

Czechy