Poznaj Polskę i
jej sąsiadów z Polą Neis 

Rekord Polski w liczbie odwiedzonych muzeów, restauracji i atrakcyjnych miejsc.
Polish English French German Italian Portuguese Russian Spanish
reklama1
reklama2
reklama3
reklama4
reklama5
reklama6
reklama7
reklama8
reklama9
r10
r11
r12
r13
r14 
r15 
r16 
r17 
 r18
r19 
 r20
r21 
 r22
 r24
 r25
 r26
 r27
r28 
r29 
r30 
r33 
Utworzono: 13.09.2017r.

Andrzej Krakowski w Łodzi: pokazy, wystawa, warsztaty

Andrzej Krakowski w Łodzi. Andrzej Krakowski w Łodzi. Autor: Fot. organizatora

Znakomity reżyser, scenarzysta i producent filmowy, laureat nagrody Emmy – Andrzej Krakowski od dzisiaj będzie gościem specjalnym tegorocznego Festiwalu Łódź Czterech Kultur. Poprowadzi warsztaty scenopisarstwa, spotka się z widzami napublicznym czytaniu jednej ze swoich sztuk, a także na pokazach swoich filmów i serialu. Zaprezentuje też swoje rysunki satyryczne. 

Andrzej Krakowskiw latach 1964-68 studiował na Wydziale Reżyserii PWSTiF w Łodzi, a potem w renomowanych filmowych uczelniach w USA. W 1968 musiał emigrować z Polski. Dziś wykłada na uczelniach w USA i Izraelu. Stworzył wiele nagradzanych filmów fabularnych i dokumentalnych. Jest autoremświetnych książek o losach polskich Żydów, którzy rozwijali w Stanach Zjednoczonych przemysł filmowy: „Pollywood. Jak stworzyliśmy Hollywood” i „Pollywood. Uciekinierzy w raju”. Gdzie spotkamy Andrzeja Krakowskiego w trakcie festiwalu?

Najpierw, 13.09, w środęo g. 18.00w Centrum Dialogu im. M. Edelmana przy ul. W. Polskiego 83 odbędzie się performatywne czytanie sztuki pt. „Mayer i spółka”, autorstwa Krakowskiego i Michała Komara. Zaplanowano też dyskusję o losach polskich Żydów, którzy rozwijali w Stanach Zjednoczonych przemysł filmowy. Spotkanie skończy pokaz dwóch filmów Andrzeja Krakowskiego: „Farewell to my Country” – pełnometrażowego obrazu o generacji polskiego Marca’68 oraz kręconego w Kolumbii filmu fabularnego „Tides of war”.

Następnego dnia 14.09 o g. 18.00 odbędzie się kolejne spotkanie z reżyserem, tym razem w Domu Literatury przy ul. Roosevelta 14. Reżyser otworzy wystawę własnych rysunków satyrycznych oraz weźmie udział w pokazach dwóch filmów: „Triumf ducha” (scenariusz A. Krakowski) oraz „Looking for a Palladin" (scenariusz i reżyseria A. Krakowski).

Z kolei w piątek 15.09 o g. 18.00 gratka dla wielbicieli seriali. Narodowe Centrum Kultury Filmowej przy ul. Targowej 1/3 zaprezentuje 9 odcinków produkcji „We Are New York” z 2010 r. (nagroda Emmy za scenariusz A. Kwiatkowkiego).

Ale to nie wszystko. Organizatorzy festiwalu dają też niepowtarzalną okazję wzięcia udziału w warsztatach scenopisarstwa prowadzanych przez Andrzeja Krakowskiego. Odbędą się one w sobotę 16.09 oraz niedzielę 17.09 o g. 11. w Narodowym Centrum Kultury Filmowej przy ul. Targowej 1/3 w Łodzi. 

Program Festiwalu Łódź 4 Kultury: www.4kultury.pl

 

  • Wiadomość prasowa: Biuro prasowe festiwalu

POZNAJ Z POLĄ NEIS SĄSIADÓW POLSKI

Niemcy

flaga niemiec mala

Rosja

flaga-rosji-mala

Litwa

flaga-litwy-mala

Białoruś

flaga-bialorusi-mala

Ukraina

flaga-ukrainy-mala

Słowacja

flaga-slowacji-mala

Czechy

flaga-czech-mala
Niemcy Rosja Litwa Białoruś Ukraina

Słowacja

Czechy