Poznaj Polskę i
jej sąsiadów z Polą Neis 

Rekord Polski w liczbie odwiedzonych muzeów, restauracji i atrakcyjnych miejsc.
Polish English French German Italian Portuguese Russian Spanish
reklama1
reklama2
reklama3
reklama4
reklama5
reklama6
reklama7
reklama8
reklama9
r10
r11
r12
r13
r14 
r15 
r16 
r17 
 r18
r19 
 r20
r21 
 r22
 r24
 r25
 r26
 r27
r28 
r29 
r30 
r33 
Utworzono: 14.09.2017r.

Jarmark Franciszkański w Opolu

Jarmark Franciszkański w Opolu Autor: Plakat organizatora.

W tym roku Jarmark Franciszkański dedykowany będzie Jubileuszowi 800– lecia Opola. Stąd jeszcze bogatszy program jarmarku.

Obok tradycyjnej prezentacji produktów regionalnych i rękodzieła artystycznego, zaplanowano także występy świętujących z Opolem miast partnerskich (Orkiestry St. Augustin Bläser z niemieckiego Ingolstadt, dziecięcego zespołu Pulutyka z Grupy Tanecznej Alba Regia w węgierskim Székesfehérvár, Chóru Przykarpacie z Iwano-Frankiwska na Ukrainie oraz zespołu z miasta Alytus na Litwie), koncert zespołu „No To Co”, duety i arie operetkowe wykonywane w duchu muzycznego Wiednia, pokazy zespołów tanecznych i muzycznych zaproszonych z całej Polski oraz występy orkiestr dętych.  Zaplanowano także liczne warsztaty i animacje artystyczne, pokazy rzemiosł dawnych i zabawy historyczne a także, cieszące się dużą popularnością, zwiedzanie klasztoru ojców Franciszkanów. Najmłodsi znajdą „coś dla siebie” w towarzyszącym Jarmarkowi wesołym miasteczku, gdzie zabawiać ich będą m.in. animatorzy, szczudlarze czy specjalne pokazy baniek mydlanych.

Sobotni wieczór (tj. 23.09.) również będzie pełen atrakcji. We współpracy z Archiwum Państwowym przygotowana została ciekawa historyczna gra miejska z nagrodami “Opole Kreujesz”. Zaś wszystkich „wytrwałych” zapraszamy o godz. 23.00 do Kościoła oo. Franciszkanów na widowisko Król Jan Kazimierz w Opolu – Uniwersał Królewski wzywający do walki ze Szwedami, będący rekonstrukcją wydarzenia z 1655 roku. Tuż po inscenizacji, o północy odbędzie się klimatyczny koncert muzyki organowej epoki baroku w wykonaniu Zuzanny i Macieja Batorów.

Podczas całego Jubileuszowego Weekendu mieszkańcy i goście będą mogli spróbować także słynnych już opolskich precli pieczonych według starej oryginalnej receptury z 1529 roku.

Zapraszamy do udziału w Wielkiej Paradzie Historycznej oraz Jarmarku Franciszkańskim

Wielka Parada Historyczna już 23 września!

 

  • Wiadomość prasowa: UM Opola

POZNAJ Z POLĄ NEIS SĄSIADÓW POLSKI

Niemcy

flaga niemiec mala

Rosja

flaga-rosji-mala

Litwa

flaga-litwy-mala

Białoruś

flaga-bialorusi-mala

Ukraina

flaga-ukrainy-mala

Słowacja

flaga-slowacji-mala

Czechy

flaga-czech-mala
Niemcy Rosja Litwa Białoruś Ukraina

Słowacja

Czechy