Poznaj Polskę i
jej sąsiadów z Polą Neis 

Rekord Polski w liczbie odwiedzonych muzeów, restauracji i atrakcyjnych miejsc.
Polish English French German Italian Portuguese Russian Spanish
reklama1
reklama2
reklama3
reklama4
reklama5
reklama6
reklama7
reklama8
reklama9
r10
r11
r12
r13
r14 
r15 
r16 
r17 
 r18
r19 
 r20
r21 
 r22
 r24
 r25
 r26
 r27
r28 
r29 
r30 
r33 
Utworzono: 14.09.2017r.

Muzyka gór w muzeum

Muzyka gór w muzeum Autor: Plakat organizatora.

Muzeum Piśmiennictwa i Muzyki Kaszubsko-Pomorskiej w Wejherowie serdecznie zaprasza 23 września 2017 roku o godz. 11.00 do siedziby muzeum przy ul. Zamkowej 2a na koncert  pt. „MUZYKA GÓR”.

 

 

Koncert inspirowany folklorem beskidzkim w oryginalnych aranżacjach i z użyciem instrumentów ludowych takich jak: trombita, okaryna, drumla, fujarki pasterskie, piszczałki, gajdy, wzbogacony oryginalnym białym śpiewem. W programie obok muzyki ludowej, prezentowane będą fragmenty oratoriów Janusza Kohuta. Muzyka służy uwydatnieniu odwiecznych prawd, żywo obecnych w twórczości beskidzkich górali: o potrzebie szerzenia dobra, pokoju i miłości wokół nas.

Wydarzenie organizowane jest w ramach projektu "Muzyka dla wszystkich - koncerty w szkołach wiejskich i dla wybranych środowisk na wsi i w mieście”, realizowanego przez Bielskie Towarzystwo Muzyczne, partnerem merytorycznym projektu jest Uniwersytet Śląski w Katowicach.

Wstęp wolny! 

Wykonawcy:

Urszula Mizia

 Wiolonczelistka, doktor habilitowany na Wydziale Artystycznym, Zastępca Dyrektora Instytutu Muzyki w Uniwersytecie Śląskim w Katowicach. Koncertuje w kraju i za granicą, m.in. w Republice Czeskiej, Holandii, Włoszech, Zjednoczonych Emiratach Arabskich, Finlandii, Niemczech, Ukrainie, Litwie, Łotwie, Austrii, Wielkiej Brytanii, Słowacji. Jest autorką artykułów naukowych publikowanych w wydawnictwach polskich, łotewskich, czeskich i ukraińskich, transkrypcji na wiolonczelę oraz monografii "Nurt mimetyczny w literaturze wiolonczelowej". Ma w swoim dorobku cztery wydawnictwa nutowe, dokonała nagrań 12 płyt CD.

Katarzyna Broda-Firla 

Ukończyła szkołę Tkactwa artystycznego w Zakopanym. Dwuletnie studium policealne Kulturalno Oświatowe w Cieszynie, kurs pedagogiczny w Katowicach dla artystów amatorów uprawniający do prowadzenia zajęć. Koronką zajmuje się od dziesiątego roku życia, a batikiem od piętnastego. Uczestniczyła w wielu festiwalach w Polsce i za granicą: Niemcy, Węgry, Dania, Szkocja, Francja, Rosja, Ukraina, Litwa, Kanada. Koncertuje ze swoim ojcem Józefem Brodą i bratem Joszkiem Brodą. Brała udział w nagraniach płyt; "Posłuchejcie Kamaradzi", "Debora", "Z biegiem Olzy". 

Józef Broda

Jest jednym z najbardziej popularnych muzyków ludowych. Jest chyba najczęstszym gościem stacji telewizyjnych i radiowych. Potrafi nawiązać twórczy kontakt z uczestnikami krajowych i międzynarodowych festiwali, które prowadzi w wielu miastach Polski i poza jej granicami, m.in. w Kazimierzu nad Wisłą, w Żywcu na Tygodniu Kultury Beskidzkiej – największym festiwalu folklorystycznym w Europie, na Równicy w Ustroniu podczas koncertu „Tam, gdzie biją źródła”, w Zielonej Górze, w Nowym Sączu, w Rzeszowie. Sporo jego nagrań znajduje się w taśmotece folkloru w Warszawie, Katowicach, Krakowie, Wrocławiu, Budapeszcie, Kolonii. W oparciu o jego warsztaty powstało ponad 20 filmów dokumentalnych.

Janusz Kohut

Prezentował swoje utwory na wielu koncertach i festiwalach w Polsce i za granicą. Koncertował kilkakrotnie w Stanach Zjednoczonych, w krajach Europy Zachodniej, między innymi na Międzynarodowych Targach Sztuki "Music Fair" we Frankfurcie, podczas targów „EXPO 2000” w Hanowerze, na placu Św. Piotra w Rzymie.

Jest autorem trzech form oratoryjnych: „Droga Nadziei”, "Gość Oczekiwany”, "Święty Piotr" i musicalu „Szczęśliwi ludzie”. Komponuje muzykę teatralną i filmową. W ostatnim czasie koncertował ponad 90 razy w Wielkiej Brytanii. Nagrał 16 płyt autorskich.  www.jkohut.pl

 

  • Wiadomość prasowa: Muzeum Piśmiennictwa i Muzyki Kaszubsko-Pomorskiej w Wejherowie

POZNAJ Z POLĄ NEIS SĄSIADÓW POLSKI

Niemcy

flaga niemiec mala

Rosja

flaga-rosji-mala

Litwa

flaga-litwy-mala

Białoruś

flaga-bialorusi-mala

Ukraina

flaga-ukrainy-mala

Słowacja

flaga-slowacji-mala

Czechy

flaga-czech-mala
Niemcy Rosja Litwa Białoruś Ukraina

Słowacja

Czechy