Poznaj Polskę i
jej sąsiadów z Polą Neis 

Rekord Polski w liczbie odwiedzonych muzeów, restauracji i atrakcyjnych miejsc.
Polish Czech English German Lithuanian Russian Slovak Ukrainian
reklama1
reklama2
reklama3
reklama4
reklama5
reklama6
reklama7
reklama8
reklama9
r10
r11
r12
r13
r14 
r15 
r16 
r17 
 r18
r19 
 r20
r21 
 r22
 r24
 r25
 r26
 r27
r28 
r29 
r30 
r33 

Utworzono: 18.01.2016r.

Opowieści o bytomskich parkach

Opowieści o bytomskich parkach. Opowieści o bytomskich parkach. Autor: Plakat organizatora.

„Zabytkowe parki Bytomia” – to tytuł promocyjnego filmu, który od kilku dni można oglądać w Internecie na kanale You Tube. Obejrzało go już prawie 2 tys. osób.

Film powstal na zlecenie Miejskiego Zarządu Zieleni i Gospodarki Komunalnej w Bytomiu. Jego lektorką jest Krystyna Czubówna. Chcemy obalić ciągle jeszcze pokutujące stereotypy, że Bytom jest miastem szarym i przemysłowym – mówi Krystyna Ostrowska, zastępca dyrektora MZZiGK.

Ponad 20-minutowy film wprowadza widzów w magiczny świat trzech miejsc: Parku Miejskiego im. Kachla w Śródmieściu, Parku Ludowego w Miechowicach i Parku Fazaniec w Szombierkach. Zdjęcia do /20 minutowego/ filmu kręcono w listopadzie ubiegłego roku. Jego produkcja pochłonęła 65 tys. zł. 50% tej kwoty pochodzi z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach, reszta – z budżetu miasta.

Film można zobaczyć w Internecie, ale wydano też 1000 sztuk DVD. Pierwszy nakład rozszedł się. Jak ciepłe bułeczki – mówi Krystyna Ostrowska. Płyty trafiły m.in. do kilku szkół i przedszkoli. Mogę jednak zapewnić, że niebawem dotrze do nas kolejnych 1000 sztuk DVD. 

„Zabytkowe parki Bytomia” to nie ostatnia produkcja o bytomskiej zieleni. W planach jest jeszcze druga część filmowej opowieści, bo w Bytomiu jest gdzie wybrać się na spacer i odpocząć. Są u nas miejsca, które warto zwiedzić i pokazać innym.– mówi Krystyna Ostrowska, ale na razie nie chce zdradzić, co będzie tematem przewodnim kolejnego filmu.

Warto przypomnieć, że w 2013 roku ogromnym powodzeniem cieszył się zrealizowany na zlecenie Urzędu Miejskiego w Bytomiu film „Bytom z natury zielony” ukazujący m.in. rezerwat Segiet, Suchogórski Labirynt Skalny i wyrobiska dolomitu Blachówka.

Wiadomość prasowa: bytom.pl

POZNAJ Z POLĄ NEIS SĄSIADÓW POLSKI

Niemcy

flaga niemiec mala

Rosja

flaga-rosji-mala

Litwa

flaga-litwy-mala

Białoruś

flaga-bialorusi-mala

Ukraina

flaga-ukrainy-mala

Słowacja

flaga-slowacji-mala

Czechy

flaga-czech-mala
Niemcy Rosja Litwa Białoruś Ukraina

Słowacja

Czechy