Poznaj Polskę i
jej sąsiadów z Polą Neis 

Rekord Polski w liczbie odwiedzonych muzeów, restauracji i atrakcyjnych miejsc.
Polish Czech English German Lithuanian Russian Slovak Ukrainian
reklama1
reklama2
reklama3
reklama4
reklama5
reklama6
reklama7
reklama8
reklama9
r10
r11
r12
r13
r14 
r15 
r16 
r17 
 r18
r19 
 r20
r21 
 r22
 r24
 r25
 r26
 r27
r28 
r29 
r30 
r33 
WYDARZENIA i KALENDARZ IMPREZ

WYDARZENIA i KALENDARZ IMPREZ

Nowe, restrykcyjne prawo o ochronie danych osobowych i ustawa o imprezach turystycznych, która zacznie obowiązywać z początkiem lipca to dwie najważniejsze zmiany legislacyjne, które odczuje w tym roku branża turystyczna. Obawy organizatorów i biur podróży budzi szczególnie nowy termin przysługujący na zareklamowanie wycieczki czy imprezy turystycznej

Muzeum Piśmiennictwa i Muzyki Kaszubsko-Pomorskiej w Wejherowie zaprasza na spotkanie z Tadeuszem Jastrzębskim, autorem publikacji „Ikonografia marynistyczna w sztuce sakralnej na Pomorzu”.

czwartek, 22 luty 2018 10:17

Mikromusic zagra u Gombrowicza

Śpiewają zawsze o czymś i to ważnym, choć nieraz ironicznie, przewrotnie. Bogata, ale wciąż przystępna forma muzyczna niesie nawet tak nieoczywiste teksty, jak jedna z pieśni Kochanowskiego. Młodzi, zdolni, ambitni – Mikromusic, czyli kolejne interesujące wydarzenie muzyczne we Wsoli. Muzeum Witolda Gombrowicza zaprasza na nie w najbliższą niedzielę, 25 lutego.

wtorek, 20 luty 2018 10:00

Innowacje wkraczają do turystyki

Innowacje coraz częściej ułatwiają i urozmaicają podróże. Walizka z portem USB naładuje telefon w podróży, inteligentne słuchawki przetłumaczą niemal wszystkie języki świata, a aplikacja z rozszerzoną rzeczywistością pokaże, jak wyglądała dana lokalizacja nawet 750 lat temu

Wystawa „Across Europe with Best Fashion Illustration” zagości w Łodzi. Od 19 lutego do 10 marca w Manufakturze będzie można zobaczyć 60 prac autorstwa 40 znanych na całym świecie ilustratorów, współpracujących z największymi domami mody i redakcjami.

niedziela, 18 luty 2018 11:07

Dni Muzyki Fortepianowej w Jarosławiu

Orkiestra Kameralna Fresco Sonare zainauguruje VII Dni Muzyki Fortepianowej im. Marii Turzańskiej. Wydarzenie, któremu od początku patronuje wyjątkowa osobowość artystyczna Jarosławia, co roku gromadzi wybitnych artystów oraz zdobywa serca publiczności. 3 marca br. w sali koncertowej Szkoły Muzycznej wystąpi Maciej Wota. 

niedziela, 18 luty 2018 10:54

Wystawa Tramwaje w komiksie

Do 5 kwietnia 2018 r. w Muzeum Komunikacji Miejskiej MPK-Łódź przy ul. Wierzbowej 51 można oglądać wystawę „Tramwaj w komiksie”, będącą jedną z ekspozycji 28. Międzynarodowego Festiwalu Komiksu i Gier w Łodzi.

niedziela, 18 luty 2018 10:45

Zgierski Kaziuk

Zgierski Kaziuk to jedna z najbardziej barwnych imprez miejskich. Co roku ponad stu wystawców przyjeżdża do naszego miasta, aby wziąć udział w Zgierskim Kaziuku - jarmarku rękodzieła ludowego i tradycyjnych wyrobów gastronomicznych. 

niedziela, 18 luty 2018 10:36

Jazz Od Nowa Festival

Jazz Od Nowa Festival narodził się w 2001 roku i stał się zwieńczeniem jazzowej działalności klubu. To jeden z najmłodszych polskich festiwali jazzowych, który na stałe zagościł w kalendarzu imprez jazzowych w Toruniu, zyskując stale rozrastające się grono fanów. 

24-25 lutego Szczecinek stanie się taneczną stolicą kraju. Wszystko to za sprawą odbywających się w mieście Mistrzostw Polski Federacji Tańca Sportowego w Tańcach Latynoamerykańskich.

Strona 1 z 420

POZNAJ Z POLĄ NEIS SĄSIADÓW POLSKI

Niemcy

flaga niemiec mala

Rosja

flaga-rosji-mala

Litwa

flaga-litwy-mala

Białoruś

flaga-bialorusi-mala

Ukraina

flaga-ukrainy-mala

Słowacja

flaga-slowacji-mala

Czechy

flaga-czech-mala
Niemcy Rosja Litwa Białoruś Ukraina

Słowacja

Czechy