Poznaj Polskę i
jej sąsiadów z Polą Neis 

Rekord Polski w liczbie odwiedzonych muzeów, restauracji i atrakcyjnych miejsc.
Polish Czech English German Lithuanian Russian Slovak Ukrainian
WYDARZENIA i KALENDARZ IMPREZ

WYDARZENIA i KALENDARZ IMPREZ

Haftowane makatki, obrazy na płótnie czy tradycyjne wycinanki to prace, którymi Aśka Borof przenosi widzów w świat, gdzie religia przeplata się z magią. Poruszane przez artystkę tematy mają wymiar uniwersalny – dotyczą życia ludzkiego od narodzin aż do śmierci, ale także przesądów, wierzeń i marzeń. Najnowsza wystawa w Muzeum Etnograficznym we Wrocławiu jest celebracją powszedniego misterium, którego bohaterkami są przyjaciółki, sąsiadki, postacie Marii i świętych.

piątek, 19 kwiecień 2024 17:25

"Obiekty wybrane" przez Jerzego Sadowskiego

Oglądając fotografie Sadowskiego przyjmujemy rolę filmowego Thomasa. Obcujemy z rzeczywistością fascynującą, z motywami przykuwającymi uwagę, skłaniającymi do namysłu, stanowiącymi bodziec do tego, by próbować rekonstruować kryjące się za nimi historie, ludzkie osobowości, emocje, odczucia. 

Konkurs dla Szkół Podstawowych „Do Hymnu” ruszył 15 kwietnia. Konkurs przeznaczony jest dla szkół podstawowych działających w ramach zespołów szkół w Polsce oraz szkół polskich działających poza granicami RP przy polskich placówkach dyplomatycznych na terenie Europy.

piątek, 19 kwiecień 2024 17:10

Piotr Witt w Saloniku Elizy

28 kwietnia o godz. 15:00 Muzeum Romantyzmu w Opinogórze zaprasza do muzealnej oranżerii na spotkanie z Piotrem Wittem w Saloniku Elizy.  

piątek, 19 kwiecień 2024 16:58

Majówka 2024 we Wdzydzach - program

Wiosna to pora szczególnie ważna dla wegetacji roślin i życia zwierząt. W cyklu odtwarzanych na Kaszubach zwyczajów i obrzędów chroniących zasiewy i ludzki dobytek odbywało się chodzenie z „Môjikiem". Według dawnych wierzeń, w początkach maja czarownice, demony i wszelkie inne złe moce stają się szczególnie silne. Na Łysych Górach odbywały się sabaty, na które wiedźmy zlatywały dosiadając mioteł i pogrzebaczy. Aby odstraszyć złe moce i uroki znaczyło się drzwi wizerunkiem…

Euforia. O warszawskiej scenie klubowej po 1989 roku to wystawa w Muzeum Warszawy, która przypomina istotne miejsca na klubowej mapie stolicy. Kluby i klubokawiarnie działały wówczas w szerszym kontekście kulturowym i społecznym, były nie tylko biznesami, czy lokalizacjami koncertów i imprez. Na polską rzeczywistość między upadkiem komunizmu a wstąpieniem do Unii Europejskiej warto patrzeć z nieoczywistych perspektyw. Taką próbą jest EUFORIA.

Wiosna Jazzowa Zakopane odbędzie się w dniach 30 kwietnia – 3 maja. Na scenie zobaczmy, a przede wszystkim posłuchamy, ikony polskiej sceny jazzowej takich jak Hanna Banaszak, Jazz Band Masecki – Młynarski czy Andrzej  Dąbrowski.

Muzeum Witolda Gombrowicza zaprasza w niedzielę, 21 kwietnia, na monodram Julii Wyszyńskiej „Fizyka kwantowa, czyli rozmowy nigdy nieprzeprowadzone”. 

Złote runo – tytułowy motyw wystawy gruzińskiej, wywodzi się z najstarszych przekazów greckiej mitologii. To niezwykła opowieść o szaleńczej odwadze kilkudziesięciu greckich śmiałków zwabionych opowieściami o krainie, w której przechowywane było złote runo (niewątpliwie synonim większych bogactw). 

piątek, 19 kwiecień 2024 15:55

Majówka 2024 w gminie Brenna - program

Majówka w gminie Brenna potrwa od 2 do 5 maja. 

Strona 1 z 1098

POZNAJ Z POLĄ NEIS SĄSIADÓW POLSKI

Niemcy

flaga niemiec mala

Rosja

flaga-rosji-mala

Litwa

flaga-litwy-mala

Białoruś

flaga-bialorusi-mala

Ukraina

flaga-ukrainy-mala

Słowacja

flaga-slowacji-mala

Czechy

flaga-czech-mala
Niemcy Rosja Litwa Białoruś Ukraina

Słowacja

Czechy