Poznaj Polskę i
jej sąsiadów z Polą Neis 

Rekord Polski w liczbie odwiedzonych muzeów, restauracji i atrakcyjnych miejsc.
Polish English French German Italian Portuguese Russian Spanish
reklama1
reklama2
reklama3
reklama4
reklama5
reklama6
reklama7
reklama8
reklama9
r10
r11
r12
r13
r14 
r15 
r16 
r17 
 r18
r19 
 r20
r21 
 r22
 r24
 r25
 r26
 r27
r28 
r29 
r30 
r33 
Utworzono: 19.05.2013r.

Restauracja Amfiteatr – Charzykowy (5 km od Chojnic)

Charzykowy. Restauracja - Hotel Amfiteatr. Charzykowy. Restauracja - Hotel Amfiteatr.

Jezioro Charzykowskie w zimowej scenerii - molo na kąpielisku. Charzykowy, z niepowtarzalnie pięknym, zarówno latem jak i zimą jeziorem Charzykowskim przyciąga nad swoje wody amatorów żeglarstwa niezmiennie od czasów międzywojennych.

 To długie rynnowe jezioro (powierzchnia ok. 1360 ha) jest też idealnym miejscem do uprawiania sportów zimowych. Jego zamarzniętą taflę upodobali sobie bojerowcy i łyżwiarze.

 W Charzykowach znajduje się nowoczesny port jachtowy, domy wczasowe, pensjonaty i położony przy plaży z kąpieliskiem Bellevue Hotel z restauracją Amfiteatr.

Charzykowy. Scena letniego amfiteatru (z widokiem na jezioro Charzykowskie) u stóp Bellevue Hotel.

 Co roku w sierpniu, na deskach sceny letniego amfiteatru, vis-a-vis hotelu, odbywa się przegląd piosenki żeglarskiej.

 

Po żaglówkach i szantach

Po aktywnie spędzonym dniu, musi przyjść czas na smaki lokalnej kuchni oraz chwilę relaksu.

W restauracji Amfiteatr, można zaznać jednego i drugiego.

Ładnie urządzone wnętrze z ciekawymi meblami kowalskiej roboty, sprawia niesamowite wrażenie.

W oczekiwaniu na posiłek, odprężenie przyniesie z pewnością atrakcyjny widok na jezioro przez duże okna kameralnego lokalu. A poobiednia gra w bilard na końcu sali restauracyjnej, będzie przyjemnym dopełnieniem aktywnego, spędzonego na świeżym powietrzu czasu.

Menu: wiele barw i smaków

Szukając w karcie odpowiedniego dla siebie dania, można wybierać spośród licznych fantastycznych pozycji. Między sąsiadującymi ze sobą potrawami są propozycje śniadań, przystawek, sałatek, zup, naleśników, pierogów, dań mięsnych i z ryb, różnych dodatków, deserów i napoi.

Kuchnia niezwykle zróżnicowana i bogata.

Naprawdę trudno jest się zdecydować – wszystko brzmi apetycznie, a smakuje jeszcze lepiej.

Mój wybór, choć trudny, padł na: Świeżą rybę prosto z jeziora Charzykowskiego. Spytaj kelnera co udało się dziś złowić.

Ciekawa byłam, co w marcowy czas znalazło się w sieci. Niestety okazało się, że większe charzykowskie ryby zdezerterowały, a na posterunku zostały te niewarte uwagi wędkarza.

Wyborny standard

Restauracja Amfiteatr. Po falstarcie, gubiąc się w różnorodności zamówiłam mój dyżurny, standardowy zestaw: barszczyk czerwony z pasztecikiem i grillowaną pierś z kurczaka w ziołach na miksie sałat z grzankami.

 Wykwintność barszczyku i paszteciku z lekkiego jak puch cieplutkiego ciasta z rozpływającym się w ustach przepysznym nadzieniem mięsnym, wprawił mnie w kulinarny zachwyt. Jednak kulminacja smaku była jeszcze przede mną.

 Jakość i …ilość zaserwowanej sałaty przyprawiły mnie o zdumienie. Podana potrawa piętrzyła się talerzu, tworząc sporą górę. Z każdym kęsem coraz bardziej kusiła moje podniebienie. Nie mogłam się oprzeć zielonej świeżutkiej sałacie, na której ułożono soczyste kawałki pomidorów, pachnących świeżych ogórków polanych aromatycznym ziołowym sosem. U góry pyszniły się grube, dobrze wypieczone duże kawałki mięsa, których doskonałą miękkość przełamywały chrupiące kosteczki grzanek. Lekki zapach z rusztów grilla otulał kurczaka i dodawał potrawie pikanterii. Ta tak, wydawać by się mogło prosta potrawa, potrafiła zawładnąć na tyle moimi kubkami smakowymi, że nie bacząc na to, że porcja przekracza moje jednorazowe możliwości – zjadłam ją z przyjemnością.

Grillowana pierś z kurczaka w ziołach na miksie sałat z grzankami. Nie powiem, miałam wyrzuty sumienia! Ale z innego powodu: żałowałam, że nie byłam już w stanie pomieścić innych wspaniałości – np. takiego deseru: Aromatyczne truskawki w pysznym koglu moglu zapiekane. 

Wykwintny czerwony barszczyk z przepysznym pasztecikiem.

 Wykwalifikowana, uprzejma i szybka obsługa są dodatkowymi powodami, aby obowiązkowo włączyć to miejsce do programu podczas pobytu w Charzykowach.

♣ Restaurację polecam.

 

W galerii – zdjęcia bojerowców podczas lodowego żeglarstwa na jeziorze Charzykowskim.

Skąd:

POZNAJ Z POLĄ NEIS SĄSIADÓW POLSKI

Niemcy

flaga niemiec mala

Rosja

flaga-rosji-mala

Litwa

flaga-litwy-mala

Białoruś

flaga-bialorusi-mala

Ukraina

flaga-ukrainy-mala

Słowacja

flaga-slowacji-mala

Czechy

flaga-czech-mala
Niemcy Rosja Litwa Białoruś Ukraina

Słowacja

Czechy