Poznaj Polskę i
jej sąsiadów z Polą Neis 

Rekord Polski w liczbie odwiedzonych muzeów, restauracji i atrakcyjnych miejsc.
Polish English French German Italian Portuguese Russian Spanish
reklama1
reklama2
reklama3
reklama4
reklama5
reklama6
reklama7
reklama8
reklama9
r10
r11
r12
r13
r14 
r15 
r16 
r17 
 r18
r19 
 r20
r21 
 r22
 r24
 r25
 r26
 r27
r28 
r29 
r30 
r33 
Utworzono: 11.09.2013r.

Bar Galeria Smaku – Łowicz

Łowicz. Wejście do Galerii Smaku. Łowicz. Wejście do Galerii Smaku.

Galeria Smaku - sala główna.Knajpka znajduje się w szeregowej kamienicy na końcu ulicy Zduńskiej niedaleko Nowego Rynku.

 

Stanowisko z gorącymi potrawami.Balans między tradycją i nowoczesnością Przedsionek prowadzący do wnętrza lokalu.

Już u wejścia czuć jest tu atmosferę nowoczesności. Wysoki pastelowy przedsionek prowadzący do wnętrza baru oświetlają współczesne żyrandole. Jasne pomieszczenia przyozdobiono unowocześnionymi dodatkami i grafiką ścienną w boksach ze stolikami. Salę główną zaopatrzono w dużą szklaną ladę, m.in. z napojami (także koktajlem owocowym ) i słodkimi delicjami. Urządzono też   kącik komputerowy. Przy ścianach znalazły się stanowiska do zaparzania kawy i herbaty oraz z zastawą stołową. Nie zabrakło też kociołków z gorącymi zupami (barszczyk czerwony – 2 zł, rosół z makaronem  - 4 zł) i piekarników z żeberkami (4, 80 zł), schabowymi (5,90 zł), ziemniakami (3 zł) i młodą kapustą (4,80 zł).    

Kącik internetowy.Weź talerz i do dzieła

Całą okazałość barowego jadła zawarto w dwóch barkach. W jednym znalazły się różnej maści pierogi, naleśniki, kluski. Drugi wypełniły sałatki i surówki. Wszystkiego można nabierać, ile się chce, potem  porcje zostają zważone, zmierzone, policzone. Jeśli zajdzie taka potrzeba – podgrzane. I tutaj jest jeden zgrzyt. Podgrzewanie odbywa się w mikrofalówkach. Barki garmażeryjny i sałatkowy.

Fajny zestaw?

Ci, co mnie już troszkę poznali wiedzą, że nie zawsze komponuję potrawy z zachowaniem tradycyjnych reguł.  Na moim talerzu znalazły się więc kartacze (wałki ziemniaczanego ciasta wypełnione masą mięsno-warzywną) z lekką okrasą. Pycha! Do nich surówki: z marchewki, selera, buraczka i sałatka na wzór wiosennej. A na deser – cudo. Puszysty Jeden z boksów ze stolikami.sernik na kruchym spodzie (nie za grubym) z ogromną ilością rodzynek, pokryty wilgotną masą bezową (spory kwadrat za 4,90 zł). Przyznam szczerze, że ciasto mogłoby mi wystarczyć jako samodzielne danie. Takie było sycące. O mało z nim nie przegięłam, bo gotowa byłam iść po drugi kawałek.  Jakby ktoś miał ochotę na niego, to bardzo polecam szczególnie, gdy jest w promocji w zestawie z kawą gratis.   

Galeria Smaku to świetny pomysł dla każdego, kto ceni sobie łatwy i szybki posiłek.Do wyboru: kawa lub herbata.

Skąd:

POZNAJ Z POLĄ NEIS SĄSIADÓW POLSKI

Niemcy

flaga niemiec mala

Rosja

flaga-rosji-mala

Litwa

flaga-litwy-mala

Białoruś

flaga-bialorusi-mala

Ukraina

flaga-ukrainy-mala

Słowacja

flaga-slowacji-mala

Czechy

flaga-czech-mala
Niemcy Rosja Litwa Białoruś Ukraina

Słowacja

Czechy