Poznaj Polskę i
jej sąsiadów z Polą Neis 

Rekord Polski w liczbie odwiedzonych muzeów, restauracji i atrakcyjnych miejsc.
Polish English French German Italian Portuguese Russian Spanish
reklama1
reklama2
reklama3
reklama4
reklama5
reklama6
reklama7
reklama8
reklama9
r10
r11
r12
r13
r14 
r15 
r16 
r17 
 r18
r19 
 r20
r21 
 r22
 r24
 r25
 r26
 r27
r28 
r29 
r30 
r33 
Utworzono: 07.10.2014r.

Na sportowo tam, gdzie odpoczywał Fryderyk Chopin

Pałac w Sannikach. Pałac w Sannikach.

Odwiedzając zabytkowe parki rzadko mam okazję widzieć w nich wydzieloną część do aktywnego wypoczynku. W tym, należącym do zespołu pałacowo-parkowego z przełomu XVIII i XIX wieku znajdują  się dwa korty do gry w badmintona, jeden do tenisa oraz boisko do siatkówki.

Mowa o zespole w Sannikach (położonego przy drodze nr 577: Łąck – Sochaczew), znanego z organizowanych tu koncertów chopinowskich.

Od 2010 roku zespół był zamknięty dla zwiedzających z powodu remontu. Ponownie został udostępniony we wrześniu tego roku.

Pałac powstał pod koniec XVIII wieku jako pierwsza budowla na ziemiach polskich stylizowana na willę włoską. Rezydowali  w niej książęta mazowieccy, a także najznamienitsi przedstawiciele polskiej arystokracji i burżuazji. W końcu to tutaj w 1828 roku gościł Fryderyk Chopin podczas letnich wakacji.    

Obecnie w pałacu mieści się m.in. wystawa, na której prezentowane są reprodukcje autografów i pierwszych wydań utworów, nad którymi Chopin pracował przebywając w Sannikach. Wystawie towarzyszą zbiory fonograficzne nagrań na instrumentach z epoki oraz archiwalne zapisy dźwiękowe muzycznego folkloru tej wsi. W parku, oprócz pomnika F. Chopina i starego kamienia, na którym prawdopodobnie siadywał kompozytor znajduje się nowa (odsłonięta w lipcu 2014r.) rzeźba. Przedstawia ona Chopina i guwernantkę przy fortepianie. Z rzeźbą tą związana jest pewna anegdota. Według niej, guwernantka ówczesnych właścicieli majątku często towarzyszyła Chopinowi w spacerach i gdy zaszła w ciążę, pierwsze podejrzenie padło na młodego Fryderyka. Jednak okazało się, że ojcem dziecka jest ktoś inny. Co ciekawe, Chopin został później nawet ojcem chrzestnym maleństwa. 

Park jest ogólnodostępny. Wstęp do pałacu  - 10 zł/bilet normalny.

Więcej o zespole pałacowo - parkowym: www.ecasanniki.pl/index.php/login

Skąd:

POZNAJ Z POLĄ NEIS SĄSIADÓW POLSKI

Niemcy

flaga niemiec mala

Rosja

flaga-rosji-mala

Litwa

flaga-litwy-mala

Białoruś

flaga-bialorusi-mala

Ukraina

flaga-ukrainy-mala

Słowacja

flaga-slowacji-mala

Czechy

flaga-czech-mala
Niemcy Rosja Litwa Białoruś Ukraina

Słowacja

Czechy